VI Niedziela Wielkanocna - 26.05.2019 r.

1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.00, dzieci z klasy III-ej po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć we Mszy Świętej, módlmy się z nich oraz ich rodziny.
  2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Matki. Polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, a dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie.
  3. Także dzisiaj odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego w godz. 7.00-21.00.
  4. W sobotę w Dobrzechowie o godz. 10.00 odbędą się święcenia diakonatu kleryków V roku naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, w tym naszego parafianina: Jakuba Dzierżaka. W przeżywanej nowennie otoczmy ich naszą modlitwą.
  5. Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Franciszka – P. Józef Kwiatkowski
    11.15 różę Bł. Ks. J. Popiełuszki – P. Stanisław Tereszkiewicz
  6. Dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej, rozpoczynają „Biały tydzień”.
  7. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe.- będziemy się modlić na majówkach o błogosławieństwo w pracy i o urodzaje. Szczególną modlitwą obejmiemy bezrobotnych, aby znaleźli dobrą pracę.
  8. We wtorek nabożeństwo majowe o godz. 17.30, później Msza Święta, a po niej modlitwa o uzdrowienie prowadzona przez dr Carol Razza, amerykankę, autorkę kilku książek o tematyce duchowości, która posługuje na całym świecie, głosząc Jezusa Zmartwychwstałego i modląc się za innych.
  9. W piątek święto Nawiedzenia NMP, zakończenie nabożeństw majowych i rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego. Od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 nabożeństwo majowe i Msza Święta.
  10. W I-ą sobotę procesja z kopią Obrazu Matki Bożej Łaskawej i zawierzenie poszczególnych stanów. Zapraszamy rodziny oczekujące dziecka oraz te które pragnął tę łaskę wyprosić. Słowo Boże wygłosi ks. diakon Jakub. W naszej diecezji będzie to dzień wynagrodzenia za profanację obrazu jasnogórskiego.
  11. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Odpust w Kielnarowej. Suma o godz. 11.00, ks. proboszcz i parafianie serdecznie zapraszają U nas zmiana tajemnic różańcowych Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  12. W związku z następstwami powodzi, rzeszowska Caritas organizuje dla poszkodowanych zbiórkę do puszek w następną niedzielę. Zachęcamy do ofiarności.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom dzieci, które dziś po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej za posprzątanie kościoła, placu, wykoszenie traw, wymycie żyrandoli oraz ofiarowane kwiaty.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 12– 13 „c”.