V Niedziela Wielkiego Postu - 07.04.2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji chrześcijańskiej nosi nazwę „Niedzieli Czarnej”. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
  2. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy do licznego udziału, a w naszych modlitwach pamiętajmy o Księdzu Rekolekcjoniście. Zapraszamy dzisiaj rodziny na Gorzkie Żale – zachęcamy do modlitwy o dobrą spowiedź dla parafii.
  3. W poniedziałek o godz. 8.00 Msza Święta z nauką. Nie będzie Mszy o godz. 6.30. O godz. 9.00 Nabożeństwo pokutne. Od godz. 9.30 – 12.00 spowiedź z przerwą od 10.30 do 11.00. Po południu spowiedź w godz. 15.30 – 18.00 z przerwą 16.30 – 17.00. Bardzo prosimy o skorzystanie w tym dniu z sakramentu pokuty, będzie wielu księży. Prosimy nie odkładać tego na później. Oczyszczenie duszy, to warunek dobrze przeżytych rekolekcji.
  4. We wtorek o godz. 8.00 Msza Święta na zakończenie rekolekcji. Nie będzie Mszy o godz. 6.30. O godz. 18.00 Msza Święta na zakończenie rekolekcji. Każdy, kto uczestniczył w rekolekcjach na ich zakończenie może uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
  5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Częstochowskiej – P. Marty Lampart
    11.15 różę Św. Barbary – P. Krystyny Dzierżak
  6. Od poniedziałku Msze Święte popołudniowe o godz. 18.00, w związku ze zmianą czasu.
  7. Spotkanie koła Przyjaciół Radia Maryja i radia Via, we wtorek po Mszy  wieczornej.
  8. Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej będziemy przeżywać w środę.
  9. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych – rano i wieczorem.
  10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w piątek, od godz. 17.00. O godz., 18.00 Msza Święta i Droga Krzyżowa.
  11. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. To XXXIV – y Światowy Dzień Młodzieży przeżywany w łączności z Ojcem Świętym. O godz. 11.00 spotkanie w Rzeszowie — Park Papieski koło katedry (muszla koncertowa), a następnie przemarsz do katedry. Zapraszamy młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania. U nas roczyste poświęcenie palm na Mszy o godz. 9.15. Gorzkie Żale o godz. 15.30.
  12. Nasza Chrzcielnica została oddana do konserwacji.
  13. Młodzież z KSM-u sprzedaje karki świąteczne. Są jeszcze do kupienia baranki wielkanocne.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Obszarów z nr 160 – 170 „b” za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Obszarów Kielnarowskich z nr 171 – 181 „a”.
  15. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Maria Puc i Stanisław Ziaja. Modlimy się o zbawienie ich dusz. Wieczny odpoczynek…