V Niedziela Wielkanocna - 19.05.2019 r.

1. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  2. Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Józefa – P. Edward Kawalec
    11.15 różę Św. Antoniego – P. Tadeusz Kozłowski
  3. Dziękujemy serdecznie członkom Kółka Rolniczego w Chmielniku, którzy jako udziałowcy przeznaczyli kwotę 44 tys. złotych na wykonanie kostki na alejkach na cmentarzu. Za ten hojny dar polecajmy ich w naszych modlitwach.
    Oczywiście otrzymana kwota nie wystarczy na całość inwestycji. Dlatego ofiary z tegorocznych opłatków zostaną przeznaczone na ten cel oraz jedna składka (będzie ogłoszona wcześniej).
  4. Spotkanie Akcji Katolickiej i caritasu we wtorek po Mszy Świętej wieczornej. Kancelaria w tym dniu nie będzie czynna.
  5. W piątek o godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i o godz. 18.00 nabożeństwo majowe i Eucharystia. W tym dniu, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.
  6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 uroczystość I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Rodziców i dzieci, prosimy, aby zgromadzili się przed kościołem wcześniej. Prosimy bardzo, aby ławki w nawie głównej zostawić dla rodziców dzieci z I-ej Komunii.
  7. Przypominamy prośbę Kościoła, aby w uroczystość Komunii nie podawać w domach alkoholu.
  8. Próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej rozpoczną się w tym tygodniu we wtorek o godz. 19.00 ( po Mszy i majówce). W środę odnowienie przymierza chrztu świętego podczas Mszy Świętej wieczornej. Spowiedź w sobotę od godz. 17.00.
  9. Rodzina z Borówek składa podziękowanie za wsparcie udzielone w poprzednią niedzielę. Na terenie Gminy zebrano  ponad 22 tys. zł, a w Chmielniku 6 165,10.
  10. W poniedziałek wypada 19-ta rocznica sakry ks. Bpa Jana. Modlimy się w Jego intencji.
  11. W piątek (24.05) rozpoczniemy nowennę przed święceniami diakonatu naszego rodaka kleryka – Jakuba Dzierżaka.
  12. Ruch Światło-Życie zaprasza młodzież w wieku powyżej 15 lat  na grę terenową, która odbędzie się w dniu 1 VI w godz. 8.30-18.00 w Tyczynie.
  13. W przyszłą niedzielę odbędą się Wybory do Parlamentu UE. Módlmy się o dobrą przyszłość Europy a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny. Proszono, aby przypomnieć o dowodzie tożsamości.
  14.  „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 1-11 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. Troskę o czystość naszej świątyni powierzamy rodzicom dzieci z Komunii.