Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019 r.

1. Dziś niedziela Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej. Składka dzisiejsza na remont kościoła.
  2. Msza Święta prymicyjna  ks. Rafała Wesołowskiego neoprezbitera, który u nas odbywał praktykę diakońską o godz. 11.15. Za udział można zyskać odpust cząstkowy.
  3. Dzisiaj nie ma dzisiaj nieszporów. O godz. 16.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp Jana Wątroby z okazji pielgrzymki Domowego Kościoła diecezji rzeszowskiej.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Nieustającej Pomocy – P. Lucyna Szpunar
    11.15 różę Św. Małgorzaty od NSPJ – P. Małgorzata Tereszkiewicz
  5. Kandydatów do bierzmowania (klasa VII) zapraszamy w poniedziałek na Mszę Świętą, nabożeństwo i  spotkanie formacyjne.
  6. We wtorek pielgrzymka dzieci, które w tym roku po raz pierwszy w pełni uczestniczyli we Mszy Świętej, wraz z rodzicami — do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przed kościołem. Powrót ok. 21.00.
  7. Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritas, we wtorek  po Mszy Świętej wieczornej.
  8. W środę nowenna do świętych patronów diecezji.
  9. W środę zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00. Nie będzie Mszy o 6.30. Spowiedź na zakończenie roku w uroczystość NSPJ, czyli w przyszłym tygodniu. Zachęcamy do korzystania z sakramentu w ciągu tygodnia.
  10. We czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe i o godz. 16.00 Msza Święta. Zapraszamy do licznego udziału na Mszę o godz. 9.15. Niech udział w procesji będzie wyznaniem naszej wiary. W Boże Ciało nie będzie Mszy o godz. 11.15.
  11. Prosimy, aby nie stawiać samochodów na trasie przemarszu procesji.
  12. Bardzo prosimy o posługę Straż Matki Bożej Łaskawej w strojach letnich oraz Zespoły Ludowe. Prosimy zabrać chorągwie, feretrony. Zapraszamy mamy z dziećmi do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci z Komunii i Rocznicy, scholę do niesienia różańca i korony MB. Przed procesją będą rozdawane śpiewniki, prosimy je przyjąć i wykorzystać, aby wspólnie wychwalać Boga.
  13. Prosimy o przygotowanie ołtarzy rodziny z Chmielnika:
     I ołtarz – dom rdz. Kozaków – rdz 351-356 „b”
    II ołtarz – dom przy drodze na Magdalenkę – rdz 357-366
    III ołtarz – koło Domu Pomocy — rdz. 366  „a”-370 „a”
    IV ołtarz — koło kościoła — rdz. 371-376
  14. Przez oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy o godz. 9.15. Zwracamy się z prośbą do dorosłych, aby podczas Uroczystości Bożego Ciała, jak i przez całą oktawę znalazły się chętne osoby do niesienia baldachimu, chorągwi, obrazów figur. Za pobożny udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny.
  15. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe do NSPJ, później Msza Święta i procesja.
  16. W sobotę nowenna do Św. Jana Pawła II, a w niedzielę  do Św. O. Pio na nieszporach.
  17. W przyszłą niedzielę Dzień Ojca. Będziemy modlić się w czasie Mszy Świętej za ojców. Dla żyjących o błogosławieństwo, a dla zmarłych o radość wieczną.
  18. W przyszłą niedzielę składka na biedne kościoły w diecezji.
  19. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 19- 23, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 25 – 32.
  20. We czwartek na osiedlu Sybiraków – Baranówka; koncert pieśni ewangelizacyjnych: „Jednego serca, jednego ducha”- serdecznie zapraszamy od godz. 19.00.
  21. Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny 23.06. 2019 r. (w przyszłą niedzielę). Rozpoczęcie w kościele św. Jadwigi przy ul. Rejtana w Rzeszowie, o godz. 13.00 i przemarsz do Parku Papieskiego. Szczegóły na plakatach.
  22. Ewangelizacji Rzeszowa -  „Festiwal wiary” piątek, sobota ( 21-22  czerwca). Szczegóły na plakacie.
  23. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jan Szela Módlmy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…