Niepokalane Poczęcie - 08.12.2019 r.

1. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. która wesprze diecezje i wiernych m.in. w Rosji, na Białorusi, Kazachstanie i Ukrainie.
  2. Dzisiaj będzie otwarty kościół, po ostatniej Mszy Świętej dopołudnowej do 13.00, aby chętni mogli przeżywać „Godzinę Łaski”.
  3. Od dzisiaj można nabywać świece wigilijne Caritas. Młodzież z KSM-u rozprowadza kartki świąteczne.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę M.B. Wspomożenia Wiernych – P. Alicja Szczepanik
    11.15 różę M.B. Bolesnej —  P. Aleksandra Fuglewicz
  5. Przypominamy, że Roraty w naszej parafii codziennie o godz. 17.00 niech nie ustaje nasza gorliwość w tym modlitewnym przygotowaniu na przyjście Pana.
  6. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Via.
  7. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają  Kwartalne Dni modlitw w intencji życia prawdziwie chrześcijańskiego dawnej tzw. „Suche Dni”.
  8. W piątek dzień modlitw za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę. W sposób szczególny będziemy polecać ofiary stanu wojennego w 38-ą rocznice jego wprowadzenia O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. O 17.00 Roraty.
  9. Przyszła niedziela, to niedziela adwentowej radości. Zapraszamy na  dodatkową Mszę Świętą dla dzieci o godz. 13.00.Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  10. Kościół w Polsce rozpoczął przygotowania do 100-ej roczny urodzin Karola Wojtyły. Akcja Katolicka, której patronem jest święty papież, w diecezji rzeszowskiej od 22 października przeżywa nawiedzenie Jego relikwii w parafiach, gdzie istnieją oddziały, a więc i w naszej.
  11. W sobotę o godz. 17.00 przywitanie relikwii i wprowadzenie Ich do świątyni, a następnie  uroczysta Msza Święta. Po Eucharystii, ucałowanie relikwii, wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez członków Akcji Katolickiej. Prywatna adoracja do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.
  12. W niedzielę możliwość ucałowani relikwii po każdej Eucharystii. Pożegnanie relikwii nastąpi na Mszy Świętej o godz. 16.00.
  13. Do tego wydarzenia będziemy się przygotowywać przez Triduum (środa, czwartek, piątek). Zapraszamy dzieci, młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania i starszych.
  14. W następną niedzielę chrzty. Będzie jeszcze w grudniu chrzest w dzień Świętego Szczepana. Zapisy dzieci do chrztu i katecheza przedchrzcielna w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy rodziców i chrzestnych z obu terminów.
  15. Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje, jak co roku, akcję  „Torba Miłosierdzia”. Od przyszłej niedzieli, można do zakrystii przynosić żywność (produkty trwałe, nie psujące się) i środki czystości. Przyniesione rzeczy do 17 grudnia, zostaną rozdysponowane przez Parafialny Zespół Caritas wśród najuboższych w specjalnych torbach.
  16. Naprzeciw wjazdu do DPS-u rozpoczęliśmy tworzenie nowego parkingu. Już można parkować samochody, choć plac jest tylko lekko utwardzony. W przyszłości mam nadzieję, że będzie wyasfaltowany. A przy okazji prośba, aby nie stawiać samochodów kołami na kratce, przy wjeździe na plebanię.
  17. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 255- 273 i 785, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 277– 282 „a”.