Niedziela Palmowa - 14.04.2019 r.

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej. Główna Msza Święta z uroczystą procesją i z poświęceniem palm o godz. 9.15, a o godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, później Msza Święta.
  2. Dzisiaj przeżywamy XXXIV Światowy Dzień Młodzieży. Młodzi naszej diecezji spotykają się w Katerze Rzeszowskiej. U nas zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na kwiecień: „Módlmy się o wytrwanie w łasce uświęcającej oraz potrzebne łaski do dawania świadectwa w codziennym życiu”.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe w tym tygodniu. A w czasie świąt prosimy chętnych czcicieli Jezusa i Matki Bożej.
  4. Kancelaria czynna w tym tygodniu tylko od poniedziałku do środy po Mszy Świętej wieczornej.
  5. Spowiedź w środę od godz. 17.00 dla przyjeżdżających z zagranicy.
  6. Chrzty w Wielką Sobotę lub Poniedziałek Wielkanocny. Zapisy i katecheza w środę po Mszy Świętej w kancelarii parafialnej.
  7. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Do południa w katedrze Msza Święta z poświęceniem oleju do chrztu i namaszczenia chorych. U nas o godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do 23.00.
  8. W Wielki Czwartek Pan Jezus ustanowił nowe przykazanie miłości ucząc nas ofiarności względem najbiedniejszych. Na Mszy Świętej zostaną poświęcone chlebki, którymi będziemy się łamać w naszych domach, jak opłatkiem, rozpoczynając czwartkową kolację, na znak miłości i braterstwa. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na Caritas.
  9. Prosimy Róże Różańcowe i Parafian, aby jak w poprzednich latach podjęły trud adoracji. Szczegóły w gablotce przed kościołem.  Oprócz wyznaczonych Róż, zapraszamy wszystkich do adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i w „Bożym Grobie”.
  10. Wielki Piątek to dzień śmierci Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły, nie ma żadnej dyspensy. Kościół zachęca do powstrzymania się od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej. Adoracja w Wielki Piątek od godz. 7.00. O godz. 17.15 rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego,  o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, i o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, Gorzkie Żale (trzy części), adoracja Krzyża i Pana Jezusa w grobie do 23.00.
  11. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  12. Wielka Sobota. Od godz. 7.00 adoracja Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów: koło Młyna o godz. 9.00, przy kapliczce koło Fuglewiczów o godz. 9.10, koło Rozlewni o godz. 9.20, koło rodziny Chmielów 9.35, koło rodziny Fajger 9.50, Czarna 10.05 Kozia Góra 10.20. Domy w Polu godz. 9.00, Niedybrze 9.10, Kielnarowa koło sklepu 9.25, Zaganianka 9.40.
    W kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.
  13. Nowenna do Bożego Miłosierdzia i Matki Bożej Łaskawej o godz. 18.30, a o godz. 19.00 liturgia Wielkiej Soboty: poświęcenie ognia, wody, liturgia chrzcielna i Msza Święta z uroczystym „Alleluja”. Prosimy przynieść świece. Adoracji już nie będzie.
  14. Straż Matki Bożej Łaskawej prosimy, aby jak w poprzednich latach podjęła uroczystą adorację przy grobie Pana Jezusa w strojach zimowych.
  15. Adoracja Pana Jezusa dla młodzieży w Wielki Czwartek i Piątek w godz. 20.00 – 21.00. Prowadzi KSM.
  16. Wielkanoc -  rezurekcja o godz. 6.00. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji, o zabranie chorągwi, palm, feletronów i obrazów. Msze Święte o godz. 9.15 i 11.15. Nie będzie Mszy Świętej popołudniowej, podobnie w Poniedziałek Wielkanocny.
  17. W Wielkanoc składka inwestycyjna na remont kościoła,  w Poniedziałek Wielkanocny składka na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  18. Bardzo prosimy, aby w Triduum Paschalne nie wychodzić na chór. Będą tam przebywać tylko członkowie tego zespołu muzycznego.
  19. „Bóg zapłać” rodzinom z Obszarów z nr 171 – 181 „a” za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane palmy i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę o godz. 12.15, prosimy rodziny z Obszarów Kielnarowskich z nr 182 – 192.
  20. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Kaplity. Modlimy się o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek…