Niedziela Chrztu Pańskiego - 13.01.2019 r.

1.    W dniu dzisiejszym wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, chcemy podziękować Dobremu Bogu za dar sakramentu Chrztu Świętego, dzięki któremu zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Dzisiaj kończy się okres Bożego Narodzenia, ale kolędy będziemy śpiewać tradycyjnie do M.B. Gromnicznej. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

2.    Dzisiaj także, po Mszy wieczornej ok 17.00 przegląd kolędowy chórów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

3.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Jezusa Miłosiernego – P. Anna Kmiotek
11.15 różę Najświętszego Serca Pana Jezusa – P. Anna Szydełko

4.    Zakończyła się wizyta duszpasterska — kolęda w naszej parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim parafianom za godne i miłe przyjęcie, za przysłowiową polską gościnność oraz za składane z tej okazji ofiary, które zostaną podzielone zgodnie z przepisami Synodu Diecezjalnego.

5.    Opłatek dla Akcji Katolickiej, Caritasu, Grupy modlitewnej Św. O. Pio, Koła Przyjaciół Radia Maryja, we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

6.    Od piątku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych ważnych aspektach naszego chrześcijańskiego życia, jakim jest wzajemna solidarność i jedność.

7. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Msza Święta.

8. W sobotę uroczystość Św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona diecezji.

9. W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy  i katecheza dla rodziców i chrzestnych w czwartek po Mszy wieczornej. Składka w przyszłą  niedzielę inwestycyjna na remont kościoła.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej opłatek dla scholii, LSO, zespołu „Gratia”, chóru  i KSM-u.

11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 595-609 za posprzątanie kościoła, odśnieżenie placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę, prosimy rodziny z Chmielnika z 612– 627.

12. W przyszłą niedzielę spotkanie opłatkowe Przyjaciół WSD w Rzeszowie w Instytucie przy ul. Witolda. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Maria Karaś i Władysława Nowak. Niech Pan przyjmie ich do swego Królestwa. Wieczny odpoczynek…