IV Niedziela Wielkiego Postu - 31.03.2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Laetare”, to znaczy radości. Dzisiaj o godz. 15.30 Gorzkie Żale i adoracja krzyża dla dzieci. Składka dzisiejsza na ogrzewane kościoła za sezon zimowy.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Łucji – P. Anna Tereszkiewicz
    11.15 różę Bł. Karoliny Kózka – P. Stanisława Szczepańska
  3. W środę egzamin parafialny dla kandydatów do bierzmowania. Młodzież z Gimnazjum o godz. 15.30, Szkoła Podstawowa po Mszy Świętej. Proszę przynieść indeksy.
  4. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej popołudniowej adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina Święta”.
  5. W piątek po Mszy Świętej porannej i Drodze Krzyżowej odwiedzimy chorych.
  6. W piątek rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Modlimy się za Ks. Rekolekcjonistę – Pawła Bryś, misjonarza Matki Bożej Salentyńskiej.
    W piątek na godz. 15.00 zapraszamy dzieci z młodszych klas Szkoły Podstawowej (do IV). Po nauce będzie dla nich i dzieci starszych (V-VII klasa) Droga Krzyżowa, o godz. 15.30. O godz. 16.00 nauka dla dzieci starszych. W sobotę tak samo.
    Od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a później Msza Święta z nauką na rozpoczęcie rekolekcji – zapraszamy wszystkich.
    W sobotę, o godz. 6.30 Msza Święta bez kazania, o godz. 8.00 spowiedź, a o godz. 8.30 Msza Święta dla osób, chorych, starszych; a później nabożeństwo z Lourdes. Prosimy, aby umożliwić chorym, uczestnictwo w tym nabożeństwie.
    Msza Święta z nauką rekolekcyjną w sobotę o godz. 17.00, po niej nowenna do Matki Bożej Łaskawej oraz nauka stanowa dla młodzieży szkół średnich, pracującej i studentów.
    Niedziela – nauki ogólne na wszystkich Mszach Świętych. Po Mszy Świętej o godz. 7.15 nauka stanowa dla kobiet, po 9.15 nauka stanowa dla młodzieży, po 11.15 nauka stanowa dla ojców i mężów. O godz. 15.30 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.
  7. Przyszła  niedziela w liturgii Kościoła jest określana jako „Niedziela czarna” — zasłaniamy krzyże i wizerunki Chrystusa na znak wkraczania w czas coraz intensywniejszej pokuty. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Zmiana tajemnic różańcowych w następna niedzielę tj. 14.04, ze względu na rekolekcyjne nauki stanowe.
  8. Spowiedź parafialna odbędzie się w przyszły poniedziałek (tj. 08.04). Bardzo prosimy, aby skorzystać w tym terminie z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadać będziemy także w I-y piątek, ale zachęcamy do korzystania ze spowiedzi na zakończenie rekolekcji, czyli w przyszły poniedziałek.
  9. „Bóg zapłać” za ofiary na nowennę do Św. Józefa parafianom: z Pańskiego,  z Obszarów Kielnarowskich, Zawodzia, róży MB Nieustającej Pomocy i 7 indywidualnym ofiarodawcom.
  10. Caritas sprzedaje baranki wielkanocne w cenie 5 zł. W przyszłą niedzielę młodzież z KSM-u będzie rozprowadzała własnoręcznie zrobione kartki świąteczne.
  11. „Bóg zapłać” rodzinom z Obszarów z nr 151 – 159 „c” za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Obszarów Kielnarowskich z nr 160 – 170 „b”.