IV Niedziela Adwentu - 22.12.2019 r.

1. Przygotowujemy się do świąt Narodzenia Pańskiego poprzez nowennę do Dzieciątka Jezus.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. W czasie świat prosimy chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę M.B. Różańcowej – P. Bronisława szyszka
    11.15 różę Św. Jadwigi Śląskiej  -  P. Stanisława Kaplita
  3. „Bóg zapłać” wszystkim pracującym przy wykonaniu tegorocznej szopki. Dziękujemy za ofiarowane choinki, a młodzieży z KSM-u i LSO, za ich udekorowanie i wykonanie szopki; pracującym Panom za posługę.
  4. Jutro spowiedź w Tyczynie.
  5. W poniedziałek o godz. 17.00 ostatnia w tym roku Msza Święta roratnia. Zachęcamy do uczestnictwa.
  6. We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej, podczas której odczytujemy fragment Ewangelii mówiący o Bożym Narodzeniu oraz modlimy się za żywych i umarłych, łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Podczas wieczerzy nie podajemy alkoholu.
  7. Msza Święta w Wigilię, tylko rano o godz. 6.30. O północy Pasterka, podczas której wspominać będziemy Narodzenie Syna Bożego. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie i udziela pomocy matkom znajdującym się w trudnej sytuacji.
  8. Nasz parafialny zespół „Gratia” zaprasza na czuwanie przed Pasterską o godz. 23.15.
  9. W Boże Narodzenie i w Św. Szczepana Msze Święte przed południem jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Składka ze Szczepana na uczelnie katolickie. Na Mszy Świętej o godz. 9.15 — poświęcenie owsa. Prosimy aby w święta nie wchodzić na chór, pozostawić go zespołom muzycznym.
  10. W piątek Św. Jana Ewangelisty, poświęcenie wina na Mszy porannej. Od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i Eucharystia o godz. 17.00. W tym dniu rozpoczniemy kolędę. Szczegóły podamy w dzień Św. Szczepana.
  11. W piątek Ks. Biskup Ordynariusz obchodzi swoje imieniny. Modlimy się w Jego intencji. Uroczysta Msza Święta w katedrze o godz. 18.00.
  12. W sobotę nowenna do Matki Bożej Łaskawej o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału.
  13. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Rodziny. Zapraszamy na nieszpory kapłańskie o godz. 15.30.
  14. „Bóg zapłać” za ofiary na kostkę na cmentarzu, składane z okazji rozniesienia opłatków. „Bóg zapłać” wszystkim skarbnikom za rozniesienie opłatków i zebranie ofiar.
  15. Wróciły od konserwatora figury Ewangelistów, Dobry Pasterz z ambony oraz odnowiona chrzcielnica. Wykonano złocenia 24 karatowym złotem, a Jezus otrzymał nową srebrna szatę. Wszystkie figury przywrócono do pierwotnego stanu.
  16. Na stoliku pod chórem bezpłatne zeszyty dla rodzin o nowym Roku Duszpasterskim. Prosimy, aby matki wzięły numer do swoich domów.
  17. Tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, z okazji świąt, są  numerami podwójnymi, dlatego kosztują więcej niż normalnie. Posiadają liczne dodatki – płyta, kalendarz. Zachęcamy do lektury.
  18. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 282 „b”- 288, za posprzątanie kościoła, placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 290– 300.