III Niedziela zwykła - 27.01.2019 r.

1. Dzisiaj po Mszy Świętej popołudniowej, czyli około godz. 17.00; jasełka pt. „Betlejemska dobranocka w Chmielniku” w wykonaniu młodzieży z naszej parafii w auli w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Małgorzaty od NSPJ – P. Małgorzata Tereszkiewicz
11.15 różę MB Nieustającej Pomocy – P. Lucyna Szpunar

3. W tym tygodniu spotkania w grupach dla kandydatów do bierzmowania. Z tego powodu, kancelaria w środę będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia.

4. W piątek po Mszy porannej odwiedzimy chorych. Od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe oraz Msza Święta, następnie zmiana bilecików straży Honorowej NSPJ.

5. W sobotę – 2 lutego — święto Ofiarowania Pańskiego zwane w polskiej tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.15,  9.15 i 17.00. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach Świętych, prosimy przynieść świece.
Jest to dzień modlitw w intencji osób konsekrowanych. Modlimy się za Zakonników i Zakonnice, szczególnie za pochodzących z naszej parafii oraz za Siostry Felicjanki tutaj pracujące.
Składka przeznaczona na klasztory kontemplacyjne w diecezji.

6. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 17.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej i Komunii wynagradzającej w I-y piątek i w I-ą sobotę miesiąca.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne. Wypada Św. Błażeja, patrona chorób gardła. Poświęcenie jabłek po każdej Mszy Świętej z wyjątkiem Mszy o godz. 11.15.

8. W przyszłą niedzielę Mszy o godz. 11.15 przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp Jan Wątroba. Po Eucharystii poświęcenie Zakładu Przetwórstwa Mięsnego i Warzywnego w Błędowej Tyczyńskiej.

9. W związku z pożarem na terenie naszej parafii oraz poniesionymi szkodami przez rodzinę, w przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Pogorzelców.

10. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 631 — 690 za posprzątanie kościoła, odśnieżenie placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę, od godz. 10.15 prosimy rodziny z Chmielnika z 693 – 702.

11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Wilhelma Kołodzieja. Niech Pan przyjmie go do swego Królestwa. Wieczny odpoczynek…