III Niedziela Wielkanocna - 05.05.2019 r.

1. Dzisiaj  rozpoczyna się XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”. Jest to czas w którym chcemy bardziej zwrócić uwagę na rolę Słowa Bożego w naszym życiu i wierze. Zachęcamy, razem z biskupami naszej Ojczyzny, do czytania Pisma Świętego; indywidualnie i w rodzinach, jako przygotowanie do niedzieli. Szczególnie dzisiaj w III Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencja ma maj: „O dobre przygotowanie się do sakramentu bierzmowania, eucharystii i pokuty dla dzieci i młodzieży”. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o godz. 13.00, dla osób niepełnosprawnych z Gminy Chmielnik.  Na Mszy Świętej popołudniowej przyjęcie nowych ministrantów.
  3. Dzisiaj także zbiórka do puszek na pogorzelców z Borówek. Dziękujemy za każdy dar serca.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Bartłomieja – P. Józef Ziaja
    11.15 różę Św. Józefa Sebastiana Pelczara – P. Jan Jaworski
  5. Dzieci z rocznicy komunii, czyli z klas IV, zapraszamy na próbę w poniedziałek, po Mszy Wieczornej.
  6. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania w poniedziałek, po Mszy Świętej.
  7. W środę w liturgii Św. Stanisława Biskupa – patrona Polski.
  8. Spowiedź przed odpustem i przyjęciem sakramentu bierzmowania w środę od godz. 16.30. O 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta. Później próba do sakramentu bierzmowania. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty, w ciągu tygodnia podczas nabożeństw majowych, aby dzień odpustu przeżywać z czystym  sercem.
  9. We czwartek J.E. Ks. Bp. Kazimierz Górny udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży na Mszy Świętej o godz. 18.00. Składka z tej Mszy przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Młodzieży.
  10. W piątek Msza Święta wieczorna w kaplicy cmentarnej. Po niej udamy się w tradycyjnej procesji na cmentarz, aby nieść pomoc naszym zmarłym. Bardzo prosimy, jak co roku, o wcześniejsze uporządkowanie cmentarza.
  11. W sobotę rozpoczniemy nasz odpust. Msze Święte o godz. 7.15, 11.00 i 18.00. Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Uroczystej Sumie o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Biskup Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Po Mszy odbędzie się procesja eucharystyczna.
  12. Słowo Boże w tym dniu będzie głosić ks. Jan Koc, emerytowany proboszcz z Niechobrza i kustosz sanktuarium. Serdecznie zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 20.30.
  13. Niedziela – II dzień odpustu. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.15 przewodniczyć będzie Ks. Infułat Stanisław Mac. Po Mszy Świętej procesja z kopią obrazu Matki Bożej Łaskawej. Słowo Boże w tym dniu będzie głosił Ks. Kamil Sowa, wikariusz z Rzeszów-Podwyższenia Krzyża.
  14. W sobotę na Mszę Świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klasy IV – wypada I-a rocznica Komunii Świętej. Prosimy rodziców, aby przyprowadzić dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.
  15. Zapraszamy na odpust Straż Matki Bożej Łaskawej, Panie w strojach regionalnych z palmami, orkiestrę, harcerzy i zuchy. Prosimy, aby wszystkie chorągwie i feretrony były niesione w czasie procesji.
  16. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w polskim Kościele, Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  17. „Bóg zapłać” rodzinom i dzieciom za ofiary do skarbonek dla ludzi starszych.
  18. „Bóg zapłać” rodzinom z Obszarów Kielnarowskich z nr 210 – 220 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. Troskę o czystość świątyni w środę powierzamy rodzicom kandydatów do bierzmowania, a w piątek rodzicom dzieci z rocznicy.