II Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2019 r.

1. Dziś w drugą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną też „Niedzielą — Ad Gentes”, obchodzony jest Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć polskich misjonarzy.
  2. Trwamy w nowennie do Św. Józefa. Dzisiaj o godz. 15.30 Gorzkie Żale, adoracja krzyża dla ojców i mężczyzn, a w przyszłą niedzielę dla młodzieży. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej, po Gorzkich Żalach, kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Różańcowej– P. Bronisława Szyszka
    11.15 różę Św. Jadwigi Śląskiej – P. Stanisława Kaplita
  5. We wtorek uroczystość Św. Józefa. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Pamiętajmy w modlitwie o emerytowanym papieżu Benedykcie XVI i naszym bliskich w dniu ich Imienin.
  6. We wtorek nowenna do świętych patronów diecezji, w piątek do Św. Jana Pawła II, a  w sobotę, po Mszy Świętej porannej do Św. O Pio.
  7. Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu, we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w grupach w środę. Klasa VIII o godz. 16.00, klasa III G po Mszy Świętej.
  9. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych, rannej i wieczornej. Zachęcamy do uczestnictwa.
  10. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Eucharystia, po której Droga Krzyżowa.
  11. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 17.00.
  12. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  13. W tym tygodniu doszło do kolejnego aktu wandalizmu. Zniszczono drzwi przy ubikacjach dla pielgrzymów. Prosimy o zwracanie uwagi i reagowanie na niewłaściwe zachowanie innych.
  14. W rzeszowskiej katedrze 22 marca (tj. piątek) koncert organowy w wykonaniu P. Pawła Konkola, który w poprzednim roku w niedziele posługiwał u nas jako organista. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy do uczestnictwa.
  15. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 756 – 784 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Obszarów Kielnarowskich z nr 139 – 150 „b”.
  16. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Weroniki Strzałkowska. Modlimy się o zbawienie Jej duszy. Wieczny odpoczynek…