II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia - 28.04.2019

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni miłosierdzia dostąpią”. Składka dzisiejsza przeznaczona na Caritas diecezjalną.
  2. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. O godz. 15.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. Skarbonki z jałmużną wielkopostną składamy do koszyków pod chórem, które w czasie procesji z darami zostaną złożone na ołtarzu.
  4. Dziś po Mszy Świętej popołudniowej spotkanie parafialnej Caritas i jej sympatyków w salce w Domu Parafialnym.
  5. Składamy serdeczne podziękowanie Ks. Rafałowi za posługę diakońską w naszej parafii. Polecamy Go w modlitwie na czas bezpośredniego przygotowania do święceń kapłańskich.
  6. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Michała Archanioła – P. Tadeusz Majewski.
    11.15 różę Św. Kazimierza – P. Władysław Cwynar
  7. W poniedziałek święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.
  8. We wtorek uroczystość Św. Wojciecha, patrona Polski, przeniesione z powodu oktawy wielkanocnej.
  9. Od środy  rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Nabożeństwo będzie w dni powszednie o godz. 18.30 — po Mszy Świętej (z wyjątkami), w piątek o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci, które będą otrzymywać kolorową naklejkę.
  10. W środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.  Jak w poprzednich latach, o godz. 11.00 uroczysta Msza Święta o trzeźwość naszych rodzin i Ojczyzny. Zapraszamy do udziału dzieci klas III i VII oraz rodziny. Wszystkich, którzy kochają naszą Ojczyznę. Po Mszy Świętej Droga Krzyżowa na Kalwarii, jak będzie pogoda.
  11. W czwartek Dzień Flagi Narodowej, prosimy wywiesić flagi na naszych domach. Po Mszy Świętej porannej odwiedzimy chorych w domach. Zmiana terminu ze względu na piątkową uroczystość.
  12. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej koncert wokalno-instrumentalny „Ave Maria w muzyce” w wykonaniu P. prof. Marka Stefańskiego i P. Magdaleny Dobrowolskiej. Nabożeństwo majowe wyjątkowo o 17.30.
  13. W piątek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu odpust w Błędowej i Matysówce. Uroczyste Msza Święte o godz. 11.00. Księża Proboszczowie i Parafianie, serdecznie zapraszają.
  14. W piątek zapraszamy na modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem od godz. 15.00, o godz. 15.30 nabożeństwo majowe, Msza Święta i zmian bilecików Straży Honorowej NSPJ. Nie obowiązuje w tym dniu, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  15. Zapraszamy do spowiedzi, z racji I-ego piątku na wszystkich Mszach Świętych i od godz. 15.00. Zachęcamy także do skorzystania ze spowiedzi w I-y czwartek miesiąca.
  16. W sobotę na nowennę do Matki Bożej Łaskawej zapraszamy rodziny spodziewające się potomstwa oraz te, które pragnął tę łaskę wyprosić.
  17. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Będzie to dzień czytania Pisma Świętego w naszym kraju. Zachęcamy, aby za pośrednictwem mediów włączyć się w tę akcję. U nas zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowe w Rzeszowie. Na Mszy Świętej popołudniowej przyjęcie nowych ministrantów.
  18. W tym tygodniu rozpoczniemy prace na cmentarzu, przy położeniu kostki na głównej alejce. W związku z tym, nastąpią trudności w remontach i w dotarciu do poszczególnych grobów, za co przepraszamy i liczymy na zrozumienie.
  19.  „Bóg zapłać” rodzinom z Obszarów z nr 193 – 209 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Obszarów Kielnarowskich z nr  210– 220 (do końca).
  20. Sołtys i Rada Sołecka z Borówek zwracają się z prośbą o zbiórkę do puszek w przyszła niedzielę, tj.. 05.05 na rzecz rodziny z miejscowości Borówki, która straciła dom w skutek pożaru. Zachęcamy do ofiarności.
  21. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Jadwigi Litwin i śp. Jan Ziaja. Modlimy się o zbawienie ich duszy. Wieczny odpoczynek…