I Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2019 r.

1. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.30. Rozpoczęcie nowenny do Św. Józefa. W tym roku będziemy ją przeżywać na Mszach wieczornych. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
  2. Tegoroczna dekoracja wielkopostna przed ołtarzem przypomina nam o cierpieniach Jezusa (korona, gwoździe), za nasze grzechy (kamienie) oraz  o Bożym miłosierdziu płynącym z krzyża (róże). Dziękujemy S. Dolores za jej wykonanie.
  3. Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu, jak w latach poprzednich, na Mszach wieczornych głosimy krótkie homilie.
  4. W poprzednią niedzielę kwotą 5 166,02 wsparliśmy misje na Ukrainie. Ks. Zbigniew Beskur wraz z parafianami składa podziękowanie wszystkim ofiarodawcom i zapewnia o modlitewnej pamięci.
  5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Królowej Rodzin– P. Władysława Ostrowska
    11.15 różę MB Łaskawej – P. Sylwia Rękas
  6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Via we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  7. Dzieci przygotowujące się do I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej w środę na wieczornej Eucharystii otrzymają książeczki. Zapraszamy rodziny do udziału.
  8. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych, rannej i wieczornej. Do uczestnictwa zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież.
  9. W piątek wypada szósta rocznica wyboru Papieża Franciszka, módlmy się w Jego intencji.
  10. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.00 Eucharystii, później Droga Krzyżowa.
  11. W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy i katecheza dla rodziców i chrzestnych w czwartek po Mszy Świętej.
  12. Składka w przyszłą niedzielę — inwestycyjna na remont kościoła.
  13. Informujemy, że w kwietniu — chrzty będą udzielane w naszej parafii w Wielką Sobotę o godz. 19.00 i Poniedziałek Wielkanocny o godz. 11.15.
  14. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Obecnie na świecie pracuje ponad 2 tys. misjonarzy z Polski – wspierajmy ich modlitwą i ofiarą.
  15. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30,  adoracja krzyża dla mężczyzn.
  16. Caritas przysyła skarbonki wielkopostne — jałmużna wielkopostna; są wyłożone na stoliku pod chórem. Proszę zabrać jedną na rodzinę i w okresie postu – jak w ubiegłych latach — wrzucamy do nich z tego cośmy sobie odmówili. Dzieci będą otrzymywały skarbonki w szkołach. W niedzielę Miłosierdzia Bożego przyniesiemy je wszystkie, jako dar ofiarny na Mszę Świętą.
  17. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 749 – 755 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z 756 – 784.
  18. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Katarzyna Czarnota. Modlimy się o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek…