XXXIII Niedziela zwykła - 18.11.2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako II Dzień Ubogich, pod hasłem: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie doświadczonych przez cierpienie psychiczne czy fizyczne, we wtorek na Mszę Świętą. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  2. Dzisiaj gościmy Ks. Proboszcza z parafii pw. Bł. Władysława Findysza, który głosi Słowo Boże, za które dziękujemy. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć budującą się świątynię. Zachęcamy do ofiarności.
  3. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz.13.00.
  4. Dziś także, po Mszy Świętej wieczornej, około godz. 17.15 w auli Społecznego Gimnazjum Doliny Strugu odbędzie się koncert patriotyczny z okazji święta odzyskania Niepodległości, na który zapraszają Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie.
  5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Łucji – P. Anna Tereszkiewicz
    11.15 różę Bł. Karoliny Kózka – P. Stanisława Szczepańska
  6. Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu, we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  7. Jutro nowenna do świętych patronów diecezji, w czwartek nowenna do Św. Jana Pawła II po Mszy wieczornej, a w piątek do Św. O. Pio, po Mszy Świętej porannej.
  8. We czwartek wspomnienie Św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego. Panom Organistom, chórowi, zespołowi muzycznemu oraz wszystkim zaangażowanym w śpiew liturgiczny składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.
  9. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe, a później Msza Święta.
  10. Kolejny wieczór uwielbienia, odbędzie się w piątek po Eucharystii. Zapraszamy wszystkich pragnących wielbić Boga poprzez śpiew i modlitwę.
  11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy Świętej dokonamy aktu poświęcenia się Jezusowi jako Królowi i Zbawicielowi. Odpust w Tyczynie z okazji Św. Katarzyny. Uroczysta Suma o godz. 12.00. Ks. Proboszcz i parafianie serdecznie zapraszają.
  12. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym KSM-u i Akcji Katolickiej. W Rzeszowie uroczysta Msza Święta w katedrze pod przewodnictwem Ks. Biskupa o godz. 12.00.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 423-434 za posprzątanie kościoła,  placu, wygrabienie liści, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę, prosimy rodziny z Chmielnika z 425– 450 (z naszej parafii).
  14. W tym tygodniu odbył się pogrzeb naszego rodaka śp. Ks. Augustyn Szczepanik w Wołowie koło Wrocławia – parafia Św. Karola Boremeusza. Modlimy się o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek…