XXXI Niedziela zwykła - 04.11.2018 r.

1. Gościmy dzisiaj ks. Diakona oraz kleryków naszego Seminarium z posługą Słowa. Witamy ich serdecznie i dzięujemy za przybycie. Spotkanie z grupami duszpasterskimi — jak było ogłoszone w poprzednią niedzielę.
  2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na listopad: „Módlmy się za zmarłych z naszych rodzin i za dusze w czyśćcu cierpiące”. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta pogrzebowa za śp. Janem Jaworskim w kaplicy na cmentarzu o godz. 14.00.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Jadwigi Śląskiej – P. Stanisława Kaplita
    11.15 różę MB Różańcowej – P. Bronisława Szyszka
  4. W poniedziałek zbiórka elektrośmieci na parkingu przed kościołem. Ich zabranie nastąpi około godz. 13.00.
  5. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w środę na Mszę Święta o godz. 17.00. Młodzież otrzyma książeczki do nabożeństwa.
  6. W piątek rocznica poświęcenia bazyliki lateranejskiej w Rzymie, matki wszystkich kościołów świata — modlimy się za Kościół i papieża. Od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe, a później Msza Święta.
  7. W sobotę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zapraszamy do udziału.
  8. W przyszłą niedzielę 100-a rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości parafialne i gminne rozpoczniemy o godz. 13.45 przed kapliczką Najświętszego Serca Pana Jezusa, dedykowanej żołnierzom, którzy zginęli za Ojczyznę (przy parkingu, skrzyżowanie na Lisi Kąt). Po jej poświęcenia, nastąpi złożenie kwiatów. Następnie uroczysta Msza Święta o godz. 14.00 w Sanktuarium. Później przemarsz pod Urząd Gminy, gdzie odbędzie się odsłonięcie pamiątkowego obelisku. Później będą wystąpienia okolicznościowe oraz program artystyczny uczniów z terenu Gminy. Szczegóły na polakatach. Przypominamy o patriotycznym obowiązku wywieszenia flag narodowych.
  9. Jak informowaliśmy, przy spaleniu koszy na śmieci, koszt wywozu śmieci z cmentarza nieustannie wzrasta. Obecnie to ponad 14 tysięcy złotych rocznie. Opłaty z okazji budowy nagrobków, nie pokrywają połowę tej kwoty. Dlatego z Radą Parafialną ustaliliśmy dodatkową składkę w przyszłą niedzielę na utrzymanie cmentarza. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
  10. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w remont kapliczki Najświętszego Serca Pana Jezusa, upamiętniającej poległych w czasie I-ej wojny światowej oraz poległych w wojnie z Sowietami w 1920 r.
  11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 387 „a”-394 za posprzątanie kościoła,  placu, wygrabienie liści  i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę, prosimy rodziny z Chmielnika z 395– 413 „a”.
  12. Ogłoszenia społeczne. Sołtys wsi informuje, że podatek rolny będzie zbierany w dniach 7-16.11 br. w godz. 8-12 w świetlicy Domu Ludowego w Chmielniku.
  13. W dniu 10.11 br. (tj. sobota) w Sali widowiskowej Domu Ludowego w Chmielniku o godz. 18.00 odbędzie się koncert „O Niepodległej” pod patronatem  Biblioteki. Serdecznie zapraszamy do udziału.