XXVIII Niedziela zwykła - 14.10.2018 r.

1. Dziś przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Z tej okazji są zbierane ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży. Szczegóły obchodów diecezjalnych na plakatach. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta z udziałem dzieci o godz. 13.00.
  2. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli i modlitwy kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców.
  3. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie uroczystej Mszy Świętej z udziałem księdza biskupa, w ostatnią niedzielę. Dziękujemy za posługę zespołowi, chórowi oraz służbie liturgicznej. Wszystkim za wszystko – „Bóg zapłać”.
  4. Jutro Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na różaniec po Mszy o godz. 17.00 — rodziny, które straciły dziecko jakiekolwiek powodu.
  5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Anny – P. Helena Sitarz
    11.15 różę MB Królowej Korony Polskiej – P. Stanisława Szczepańska
  6. Akcję Katolicką i Caritas zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej. W tym dniu będziemy przeżywać 40-tą rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
  7. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania w środę. Po Mszy wieczornej klasa VIII, o godz. 19.15 klasa IIIG.
  8. Wspomnienie Św. Łukasza we czwartek – dzień modlitw za  pracowników Służby Zdrowia.
  9. W piątek nowenna do świętych patronów diecezji. Od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, a później Msza Święta.
  10. Kolejny wieczór uwielbienia, odbędzie się w piątek po Eucharystii. Zapraszamy wszystkich pragnących wielbić Boga poprzez śpiew i modlitwę.
  11. W sobotę Św. Jana Kantego – odpust w Błędowej, Ksiądz Proboszcz i parafianie serdecznie zapraszają na Mszę o godz. 11.00.
  12. W przyszłą niedzielę chrzty. Katecheza dla rodziców w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  13. W przyszłą niedzielę tradycyjne we wszystkich kościołach liczenie wiernych. U nas składka inwestycyjna, na remont kościoła. Także w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny.
  14. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o wspólną troskę o nasz cmentarz parafialny. Prosimy, aby trawę, wieńce składać tylko w odpowiednim miejscu. Do stojącego kontenera wrzucamy tylko plastik. Prosimy o zadbanie o groby zapomniane i opuszczone. Ponawiamy serdeczną prośbę o zabieranie śmieci do domów, aby obniżyć koszty ich usuwania przez parafię. Wygląd cmentarza jest wizytówką parafii.
  15. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 361-369 „a” za posprzątanie kościoła,  placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę, prosimy rodziny z Chmielnika z 370– 374.
  16. W przyszłą niedzielę wybory samorządowe. Mimo rozgoryczeń i zawodów zachęcamy do głosowania na ludzi dobrych i szlachetnych, co jest naszym moralnym obowiązkiem.
  17. Policja prosi, o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do osób proszących przez telefon o pieniądze np. „metoda na wnuczka”. Przed wpuszczeniem do domu osób podających się za pracowników różnych instytucji, zadzwońmy do ich siedziby, aby potwierdzić wiarygodność.
  18. We wtorek w Arenie w Jasionce — Kongres Ruchu ”Europa Christi”.
  19. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisławy Adamskiej. Modlimy się o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek…