XXVI Niedziela zwykła - 30.09.2018 r.

1.    Dziś składka na remont ośrodka Caritas w Myczkowcach.

2.    Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie informuje, że do grona kleryków został przyjęty nasz parafianin – Karol Jaworski. Módlmy się za Niego, o łaskę wytrwania w powołaniu kapłańskim.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Andrzeja Boboli – P. Janiny Zawiło
11.15 różę Narodzenia NMP – P. Stanisława Oczoś

4. Od jutra Msze Święte o godz. 17.00, a po nich Nabożeństwo Różańcowe. W niedzielę o 15.30 nabożeństwo październikowe, a po nim Msza Święta. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich, aby przez tę modlitwę wypraszać potrzebne łaski dla nas i świata. Dzieci będą otrzymywały, jak co roku, specjalne naklejki.

5.    W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca, wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu.

6.    Kandydatów do bierzmowania (kl. VIII i III G) zapraszamy w czwartek. W czasie Mszy Świętej wieczornej otrzymają różańce.

7.    W pierwszy piątek miesiąca, po Mszy porannej odwiedzimy chorych w domach. Ks. Krzysztof od godz. 9.00. Od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe oraz różaniec, a później Msza Święta. Po Eucharystii zmiana „bilecików” Straży Honorowej NSPJ.

8.    W I-ą sobotę miesiąca zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej. Szczególnie kierujemy zaproszenie do  rodzin spodziewających się dziecka oraz pragnących tę łaskę wyprosić. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszego Pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej otrzymają różańce. Po Mszy spotkanie dla rodziców.

9.    W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

10.          Także w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.15 ks. Biskup Jan Wątroba dokona konsekracji dziewicy – P. Bożeny Berechowskiej. Dziewictwo konsekrowane jest indywidualną formą życia zakonnego w świecie. Dziewice poświęcone Bogu, z natchnienia Ducha Świętego ślubują czystość, aby bardziej kochać Chrystusa i lepiej służyć bliźnim w Kościele. W naszej diecezji posługują obecnie trzy dziewice konsekrowane. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym obrzędzie.

11.          Dziękujemy Paniom, które posadziły kwiaty wokół kaplicy cmentarnej i zadbały o jej otoczenie. Niech Maryja, Pani Łaskawa wyprasza Wam i Waszym rodzinom potrzebne łaski.

12.          Od 3 października w Rzymie obradował będzie Synod Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Módlmy się w intencji dobrych owoców tego Synodu.

13.          Rada Ruchów Katolickich Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na procesję różańcową w przyszłą niedzielę — 7.10. Rozpoczęcie przy krzyżu na placu Śreniawitów o godz. 15.00. Szczegóły na plakacie.

„Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 348– 353 za posprzątanie kościoła,  placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę, prosimy rodziny z Chmielnika z 354– 360. Kwiaty zostaną zakupione przez osoby przyjmujące sakramenty w tym tygodniu.