XXIX Niedziela zwykła - 21.10.2018 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”. Przez cały tydzień pragniemy wspierać dzieło misyjne Kościoła naszą modlitwą, a szczególnie modlitwą różańcową – codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00.
  2. Składka dzisiejsza na remont kościoła.
  3. Dzisiaj w Polsce wybory samorządowe. Przypominamy, że głosowanie jest naszym moralnym obowiązkiem.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Bolesnej – P. Aleksandra Fuglewicz
    11.15 różę MB Wspomożenie Wiernych – P. Alicja Szczepanik
  5. Jutro nowenna do Św. Jan Pawła II, a we wtorek do Św. O. Pio.
  6. W poniedziałek święto patronalne Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę Święta o godz. 17.00 nauczycieli, dzieci, rodziców i absolwentów. Wspólnota szkolna pragnie pomóc innej szkole noszącej imię Św. Jana Pawła II w Togo, w Afryce środkowej nad zatoką Gwinejską. Z tej okazji po nabożeństwie różańcowym będą zbierane ofiary do puszek na ten cel. Zachęcamy do ofiarności.
  7. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, a później Msza Święta.
  8. W przyszłą niedzielę uroczystość rocznicy poświęcenia naszej świątyni. Będziemy dziękować za dar kościoła parafialnego oraz modlić się za fundatorów, budowniczych naszej świątyni. Składka na potrzeby misji. Jest to dzień imienin naszego Ks. Prałata i wielu parafian. Składamy im życzenia Bożego błogosławieństwa. Także w przyszłą niedzielę – zmiana czasu.
  9. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do spowiedzi codziennie pół godziny przed Eucharystią.
  10. W Kościele Świętym, bardzo starą formą pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym są „Wypominki”. Na ołtarzach są wyłożone kartki zaduszkowe, które czytelnie wypełniamy i składamy w zakrystii, albo na tacę w kopercie (Imiona podajemy w pierwszym przypadku liczby pojedynczej).
  11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 370-374 za posprzątanie kościoła,  placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę, prosimy rodziny z Chmielnika z 375– 386 „a”.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” artykuł – „Nie można przyjmować komunii w stanie grzechu ciężkiego”. W „Niedzieli” o 40-rocznicy inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II Wielkiego.