XXIV Niedziela zwykła - 16.09.2018 r.

1.    Dziś Światowy 52 Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się, aby wszystkie media służyły prawdzie i miłości oraz o wolność słowa dla mediów katolickich. Z tej okazji zbieramy dzisiaj ofiary do puszek dla diecezjalnego radia Via. Składka inwestycyjna na remont kościoła.

2.    Rozpoczęliśmy remont naszej świątyni. W pierwszym etapie (przewidzianym w planach na ten rok) zostały już nawiercone (co 10 cm) otwory na ścianach zewnętrznych. W te otwory (o głębokości 120-140 cm) zostaną wstrzyknięte środki chemiczne, których celem jest pochłoniecie wilgoci, znajdującej się w ścianach. Później w tych otworach pojawią się nowe środki, których celem będzie zabezpieczenie przed podciąganiem kapilarnym, czyli zabezpieczeniem — aby z ziemi woda nie wchodziła w ściany. Pozostanie nam czekać, na spodziewane efekty (potwierdzone przez ekspertyzę konserwatora zabytków) oraz drugi etap prac w przyszłym roku.

3.    Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim mężczyznom, którzy podjęli pracę przy przygotowaniu świątyni do remontu. Niech Maryja wynagrodzi podjęty trud.

4.    Trwamy w Triduum przed uroczystością Św. Stanisława Kostki.

5.    Jutro 79 rocznica napaści Sowietów na Polskę w czasie II wojny światowej. Modlimy się za ofiary Katynia i łagrów oraz za wywiezionych na Syberię.

6.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę MB Nieustającej Pomocy – P. Lucyna Szpunar
11.15 różę Św. Małgorzaty od NSPSJ – P. Małgorzata Tereszkiewicz

7.    We wtorek Św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej i Caritas.

8.    Młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w środę na Mszę Świętą podczas której nastąpi liturgiczne przyjęcie kandydatów. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami.

9.    W środę nowenna do świętych patronów diecezji, a w sobotę do Św. Jana Pawła II.

10.      W piątek wspomnienie Św. Mateusza Apostoła. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta. Po niej pierwszy w tym roku szkolnym, wieczór uwielbienia. Zapraszamy do uczestnictwa.

11.      Jak informowaliśmy odpust ku czci Św. O. Pio, w następny poniedziałek tj. 24.09 o godz. 17.00 w sanktuarium z udziałem księży Biskupów.

12.      W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka z parafii pw. Św. J. S. Pelczara z Rzeszowa. Prosimy zostawić miejsca dla pielgrzymów w nawie głównej, na Mszy o godz. 11.15.

13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 334– 338 „a” za posprzątanie kościoła,  placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę, prosimy rodziny z Chmielnika z 339– 347 „d”. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.