XXIII Niedziela zwykła - 09.09.2018 r.

1.    W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „W poszukiwaniu drogi”.  Zachęcamy do modlitwy za młodzież w rozeznaniu  życiowego powołania.

2.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Rity – P. Krystyna Lampart
11.15 różę Wszystkich Świętych – P. Stanisława Tereszkiewicz

3.    Zbiórka kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 17.00. Zapraszamy chłopców pragnących służyć Bogu.

4.    Spotkanie koła przyjaciół Radia Maryja i radia Via we wtorek po Mszy wieczornej.

5.    We czwartek dzień modlitw za papieża Franciszka i Ojczyznę.

6.    W piątek święto Podwyższenia Krzyża. Dodatkowa Msza Święta o godz. 11.30 dla dzieci i młodzieży ze Szkół z Gminy Chmielnik. Po Eucharystii przemarsz do Krzyża Jubileuszowego i złożenie kwiatów. Serdecznie zapraszamy do udziału.

7.    W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta.

8.    W sobotę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej rozpoczynamy Triduum przed uroczystością Św. Stanisława Kostki.

9.    W przyszłą niedzielę Kościół  Polsce będzie obchodzi 52 Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji zbiórka do puszek na katolickie radio Via. U nas składka inwestycyjna na remont kościoła.

10.  Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy pielgrzymów z Rzeszowa Św. Jadwigi i z parafii Opatrzności Bożej na Mszy Świętej o godz. 11.15. Prosimy zostawić dla pielgrzymów główną nawę. Z tego powodu chrzty będą o godz. 9.15.

11.  Zapisy dzieci do chrztu i katecheza dla rodziców w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

12.  W tym roku będziemy obchodzić 50-tą rocznicę śmierci Św. O. Pio i 25-lecie istnienia naszego DPS-u. Uroczysta Msza Święta, z tej okazji, w poniedziałek 24 września o godz. 17.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Kazimierza Górnego ze Słowem Bożym J. E. Ks. Bpa Antoniego Dydycza z Drohiczyna. Będzie to też święto grupy modlitewnej Św. O. Pio, istniejącej w naszej parafii. Z tej okazji zapraszamy chętnych do włączenia się w to wielkie modlitewne dzieło zbawienia świata. Uroczyste włączenie nowych członków wspólnoty będzie miało miejsce 24.09. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się w zakrystii.  Informacje na stronie internetowej.

13.  „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 320– 332 za posprzątanie kościoła,  placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę, prosimy rodziny z Chmielnika z 334– 338 „a”. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.

14.  W środę wspomnienie Matki Bożej Rzeszowskiej, odpust u O.O. Bernardynów, szczegóły na plakacie.

15.  Dom Rekolekcyjny „Tabor” organizuje katechezy przedślubne szczegóły na stronie internetowej.

16. Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie organizuje kurs dla fotografów i kamerzystów oraz Szkołę Biblijną dla dorosłych, pragnących pogłębienia swojej wiary. Szczególny na stronie internetowej.

17. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.