XXII Niedziela zwykła - 02.09.2018 r.

1.    Dziś na Jasnej Górze Ogólnopolskie Dziękczynienie za tegoroczne plony. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom za udział w dożynkach diecezjalnych.

2.    Dzisiaj u nas zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne. Intencja na wrzesień: „Módlmy się o dobre wychowanie dzieci i młodzieży”.

3.    Decyzją Przełożonych odeszła z naszej wspólnoty S. Manuela, dyrektorka DPS-u. Dziękujemy jej za ofiarną posługę i zapewniamy o modlitwie. Do naszej parafii zostały skierowane następujące siostry: S. Rajmunda i S. Daniela. Witając Ich w naszej wspólnocie parafialnej, życzmy wszelki Bożych łask i opieki Pani Łaskawej.

4.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
9.15 różę NSPJ – P. Anna Szydełko
11.15 różę Jezusa Miłosiernego – P. Anna Kmiotek

5.    W poniedziałek – uroczyste rozpoczęcie roku szkolonego Mszą Świętą o godz. 8.00. Zapraszamy Rodziców, Wychowawców, młodzież i dzieci. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.30.

6.    We wtorek wypada doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Codziennie inna parafia w diecezji podejmuje taką adorację, aby wypraszać potrzebne łaski Rozpoczniemy ją Nabożeństwem z Koronką o godz. 15.00. Zapraszamy na adorację:
         15.00-16.00 rodziny z Chmielnika z nr 1-150
         16.00-17.00 rodziny z Zawodzia
         17.00-18.00 rodziny z Lisiego Kąta i Kielnarowej

7.    W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Po Mszy wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina Święta”.

8.    W I-y piątek miesiąca odwiedzimy chorych. Ks. Krzysztof rozpocznie od godz. 9.00. Ze względu na remont drogi, kolejność odwiedzin może ulec zmianie (prosimy o cierpliwość). Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza Święta; po niej zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.

9.    W sobotę Matki Bożej Siewnej — poświęcenie zboża do siewu na Mszach Świętych: porannej i wieczornej. Nowenna do Matki Bożej Łaskawej po Mszy wieczornej. Serdecznie zapraszamy do udziału.

10.   Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy Świętej do salki parafialnej.

11.   Zbiórka kandydatów na ministrantów we czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy chłopców pragnących służyć Bogu.

12.   Rozpoczynamy, po wakacyjnej przerwie, spotkania z kandydatami do bierzmowania. Klasa VIII w środę o godz. 17.00.  Klasa III Gimnazjum w czwartek o godz. 17.00.

13.   W przyszłą niedzielę rozpoczniemy kolejny Tydzień Wychowania. Dodatkowa msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Zapraszamy do udziału.

14.   W przyszłą niedzielę gościć będziemy pielgrzymów z Matysówki na Mszy Świętej o godz. 11.15. Prosimy zostawić dla pielgrzymów główną nawę.

15.   Rozpoczęliśmy remont kapliczki Najświętszego Serca Pana Jezusa, ofiarowanej pamięci poległym w czasie I wojny światowej i wojny o granice. Przy początku czyszczenia okazało się, że kamień wykorzystany był kamieniem rzecznym i popękał w licznych miejscach. Popękany kamień zostanie wymieniony, dlatego kapliczka została rozebrana. Korzystając z okazji wzmocnimy fundament kapliczki, bo został kiedyś płytko wykonany.

16.    „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 309 „b”– 319 za posprzątanie kościoła,  placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę, prosimy rodziny z Chmielnika z 320– 332. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.

17.   W piątek i sobotę (7 — 8 września) dwudniowy odpust M.B. w Hyżnem. Piątkowej Mszy odpustowej o godz. 17.00 przewodniczył będzie Ks. Abp Adam Szal. Szczegóły na plakacie.

18.   Sołtys wsi informuje, że podatek rolny przyjmowany będzie od 4 do 18 września w godz. 8-12 w pok. 5 budynku Gminy.

19.   Wójt Gminy informuje, że w związku z położeniem masy bitumicznej, w dniach 3-7.09 nieprzejezdna będzie droga Chmielnik – Kielnarowa. Za utrudnienia wykonawcy przepraszają.

20.   W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zofia Kędzior. Modlimy się o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek..