XX Niedziela zwykła - 19.08.2018 r.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.08.2018 r.

1.    Dzisiejsza składka inwestycyjna — na remont kościoła.

2.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Józefa – P. Edward Kawalec
11.15 różę Św. Antoniego – P. Tadeusz Kozłowski
W dniu odpustu zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

3.    W tym tygodniu Msze Święte rano; w czwartek, piątek i sobotę także i wieczorem. Kancelaria, jak w czasie wakacji.

4.    W tym tygodniu w liturgii wspominamy
poniedziałek – św. Bernarda, doktora Kościoła
wtorek – Św. Piusa X, papieża
środę – NMP Królowej
czwartek – Bł. Władysława Findysza, męczennika komunizmu

5.    W środę nowenna do Św. Jana Pawła  II, a w czwartek po Mszy porannej do Św. O. Pio.

6.    Spowiedź przed odpustem, w czwartek od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych z kazaniem w Sanktuarium i procesja na cmentarz. Bardzo prosimy uporządkować groby na cmentarzu, zadbać o groby zapomniane.

7.    W piątek odpust ku czci Św. Bartłomieja, patrona naszego kościoła parafialnego. Msze Święte o godz. 7.15, 11.00 i 18.00. Na Sumę o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Pietrusiak, rektor WSD, zapraszamy: Straż Matki Bożej, Panie do niesienia obrazów, mężczyzn do chorągwi, ministrantów, chór, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów, dzieci z Komunii i Rocznicy w albach. Ze względu na odpust nie obowiązuje tylko u nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8.    Na Mszy o godz. 11.00 poświęcenie wieńców dożynkowych. Zapraszamy delegacje z wieńcami już na godz. 9,45. Bryczkami przewieziemy je po parafii, jako wyraz dziękczynienia za dar chleba.

9.    W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta.

10.        Odpust to darowanie kar za grzechy. Warunkiem tej łaski jest  odpuszczenie grzechów w sakramencie pokuty. Możemy zyskać odpust i ofiarować za siebie lub zmarłych. Prosimy dzieci i młodzież do spowiedzi w czwartek, wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny.

11.        W sobotę po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Łaskawej.

12.        W przyszłą niedzielę uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, polecajmy opiece Maryi naszą Ojczyznę. W katedrze rzeszowskiej diecezjalne dziękczynienia za dar chleba. Rozpoczęcie o godz. 11.00, uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 pod przewodnictwem Bp. Jana Wątroby.

13.        „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 299 – 305 „a” za posprzątanie kościoła,  placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W czwartek przed odpustem, prosimy rodziny z Chmielnika z 306 – 309 „c”.

14.        Sklepik czynny w dniu odpustu.

15.        Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na Ogólnopolskie Dożynki. Wyjazd 02.09 (niedziela) o godz. 3.30. Zapisy w zakrystii. Proszę podać PESEL do ubezpieczenia.

16.        W czwartek w Nowym Żmigrodzie uroczystości diecezjalne ku czci Bł. Władysława Findysza od godz. 11.00.