XIX Niedziela zwykła - 12.08.2018 r.

1.    Jutro dzień modlitw za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.

2.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Krzysztofa – P. Zygmunta Czarnota
11.15 różę Św. Michała Archanioła – P. Tadeusz Majewski

3.    W tym tygodniu wspominamy:
Wtorek – Św. Maksymiliana, męczennika
Piątek – Św. Jacka, dominikanina, czciciela Maryi

4.    We wtorek rozpoczęcie odpustu ku czci Matki Bożej w Borku Starym. Uroczysta Msza Święta o godz. 17.00 z przeniesieniem figury Zaśnięcia. Szczegóły na plakatach.

5.    W środę uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane w polskiej tradycji – Matki Bożej Zielnej. Msze Święte jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Nieszporów. Poświęcenie kwiatów i ziół na Mszach Świętych o godz. 9.15 i 11.15. Jest to święto obowiązkowe tj. każdy katolik pod grzechem śmiertelnym ma obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

6.    Zbliża się odpust ku czci Św. Bartłomieja – 24 sierpnia – dzień wdzięczności za chleb i plony ziemi. Uroczysta Suma z procesją o godz. 11.00. Prosimy przygotować wieńce dożynkowe.

7.    W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta.

8.    W przyszłą niedzielę chrzty. Katecheza i zapisy w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

9.    W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.15 nowenna do Świętych Patronów naszej diecezji. Składka w przyszłą niedzielę: inwestycyjna – na remont kościoła.

10.        „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 286 „b” – 298 za posprzątanie kościoła,  placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z 299 – 305 „a”.

11.        W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Władysław Trojanowski. Módlmy się o zbawienie jego  duszy. Wieczny odpoczynek…