XIII Niedziela zwykła - 01.07.2018 r.

1.    Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc lipiec: „Za polskie rodziny, aby skutecznie walczyły z zalewem demoralizacji”. Składka na Seminarium Duchowne.

2.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe, a w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Teresy – P. Bernadetta Chmiel
11.15 różę Św. Faustyny – P. Władysława Sitarz

3.    W okresie wakacji, Msze Święte w sanktuarium tylko rano, z wyjątkiem piątku i soboty, gdzie będą także i wieczorem. Kancelaria czynna podczas wakacji: w  poniedziałek środa i czwartek po Mszy porannej, piątek po Mszy wieczornej. W tym tygodniu Msza wieczorem dodatkowo w czwartek.

4.    W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
wtorek – Św. Tomasza Apostoła
piątek – Bł. Matki Teresy Ledóchowskiej – patronki misji

5.    W tym tygodniu I-y czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina Święta”.

6.    W I-y piątek po Mszy porannej odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu  i spowiedź.  O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza Święta. Później wymiana „bilecików” Straży Honorowej NSPJ.

7.    W I-ą sobotę procesja z kopią Obrazu Matki Bożej Łaskawej i zawierzenie poszczególnych stanów. Zapraszamy małżeństwa pragnące posiadać dzieci i te, które oczekują na potomstwo.

8.    W poprzednim tygodniu na cmentarzu dokonano aktu wandalizmu – podpalono śmietniki. Sprawę prowadzi policja. Podpaleń w naszej okolicy w poprzednim miesiącu było wiele ok 12. Prosimy zwracać uwagę na wszelkie podejrzane zachowania, szczególnie po zmroku. Bardzo prosimy, aby śmieci zabierać do domu, w tym okresie przejściowym (przecież płacimy za nie, bez względu na ich ilość). Kontenery na śmieci były własnością firmy wywożącej śmieci i Gminy. Nim podstawią nowe i  zakończy się śledztwo, to trochę potrwa. Prosimy o cierpliwość i zrozumienie.

9.    „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 225-230, za posprzątanie kościoła, placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 231– 239 „A”.