Wniebowstąienia - 13.05.2018 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwamy w nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  2. „Bóg zapłać” wszystkim parafianom za czynne włączenie się w przeżywanie odpustu i procesji eucharystycznej oraz godne przyjęcie Księdza Arcybiskupa. Szczególnie dziękujemy Służbie Liturgicznej, Straży Matki Bożej, orkiestrze, Paniom w strojach ludowych, Caritasowi, Akcji Katolickiej, młodzieży z KSM-u, scholii, rodzicom dzieci z rocznicy oraz Panom Kościelnemu i Organiście.
  3.  „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę MB Wniebowziętej – P. Maria Pietras
    11.00 różę Św. O. Pio – P. Magdaleny Domagalskiej
  4. Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu, we wtorek po Mszy wieczornej.
  5. W środę św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
  6. Próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej rozpoczną się od środy o godz. 19.00 (po Mszy i nabożeństwie).
  7. W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania, uczniów klasy VII, a w piątek z klasy II G. Spotkania po Mszach Św. wieczornych.
  8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe i  Msza Święta.
  9. W sobotę nowenna do Świętych patronów naszej diecezji, po Mszy porannej.
  10. Kościół od początku istnienia przed najważniejszymi uroczystościami trwał na modlitwie.  Z upływem czasu wykształciły się zorganizowane formy takiego czuwania. Do najstarszych należy Akatyst, czyli zespół pieśni zaczerpniętych z Pisma Świętego, wychwalających Ducha Świętego. W sobotę o godz. 17.15, zapraszamy na taką wspólną modlitwę, w łączności z cały Kościołem. O godz. 18.00 Eucharystia, nabożeństwo majowe z nowenną do Matki Bożej Łaskawej.
  11. W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy i katecheza w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zwane w polskiej tradycji – Zielone Święta. Za odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu….” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka inwestycyjna na remont kościoła. U nas, dodatkowa Msza dla dzieci o godz. 13.00.
  13. Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika od nr 157 „a”– 162 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 163 – 174 „c”.
  14. W sobotę święcenia kapłańskie w katerze rzeszowskiej o godz. 10.00. Polecajmy kandydatów do święceń naszej modlitwie.
  15. W przyszłą niedzielę 18-ta rocznica konsekracji naszego ordynariusza – Ks. Bp. Jan Wątroby – modlimy się w Jego intencji.
  16. Przypominamy rolnikom, że 15 maja mija termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie na 2018 rok.