VI Niedziela Wielkanocna - 06.05.2018 r.

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na maj: „O dobre przygotowanie się do sakramentów – pokuty i eucharystii – dla dzieci z naszej parafii”. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  2. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy o godz. 13.00.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę MB Częstochowskiej – P. Marty Lampart
    11.00 różę Św. Małgorzaty od NSPJ – P. Małgorzaty Tereszkiewicz
  4. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe. Modlimy się o urodzaje oraz o błogosławieństwo w pracy zawodowej.
  5. Pragniemy w tym roku zorganizować „Parafiadę” – festyn rodzinny. Osoby pragnące włączyć się w organizację zapraszamy w poniedziałek po Mszy Świętej na spotkanie z Ks. Grzegorzem.
  6. We wtorek św. Stanisława Biskupa patrona Polski. Próba dla dzieci przygotowujących się do Rocznicy we wtorek po majówce.
  7. We czwartek nabożeństwo majowe o godz. 18.30, Msza Święta o godz. 19.00, a po niej modlitwa o uzdrowienie prowadzona przez ks. Krzysztofa Kołodziejczyka z Jasła.
  8. W piątek spowiedź przed odpustem od godz. 16.30. W jej trakcie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Eucharystia. Po Mszy Świętej wieczornej udamy się na cmentarz, aby nieść pomoc naszym zmarłym. Bardzo prosimy o wcześniejsze uporządkowanie cmentarza.
  9. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego w czasie nabożeństw majowych.
  10. W sobotę rozpoczniemy nasz odpust. Msze Święte o godz. 7.15, 11.00 i 18.00. Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Uroczystej Sumie o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Arcybiskup Henryk Nowacki, były nuncjusz, apostolski. Po Mszy odbędzie się procesja eucharystyczna.
  11. Słowo Boże w tym dniu będzie głosić ks. Łukasz Ślusarczyk, nasz dawny wikariusz. Serdecznie zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 20.30.
  12. Niedziela – II dzień odpustu. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.15 przewodniczyć będzie Ks. Infułat Wiesław Szurek. Po Mszy Świętej procesja z kopią obrazu Matki Bożej Łaskawej. Modlimy się w intencji papieża Franciszka i Ojczyzny.
  13. W sobotę na Mszę Świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klasy IV – wypada I-a rocznica Komunii Świętej. Prosimy rodziców, aby przyprowadzić dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.
  14. Zapraszamy na odpust Straż Matki Bożej Łaskawej, Panie w strojach regionalnych z palmami, orkiestrę, harcerzy i zuchy. Prosimy, aby wszystkie chorągwie i feretrony były niesione w czasie procesji.
  15. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty, w ciągu tygodnia podczas nabożeństw majowych, aby dzień odpustu przeżywać z czystym  sercem.
  16. Sklepik parafialny będzie czynny w czasie spowiedzi oraz po Mszach Świętych odpustowych.
  17. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Odpust w Kielnarowej. Suma o godz. 11.00, ks. proboszcz i parafianie serdecznie zapraszają.
  18. Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika od nr 151 – 157 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W piątek prosimy rodziny z Chmielnika z nr 157 „a” – 162.