V Niedziela Wielkiego Potu - 18.03.2018 r.

1.    Dzisiejsza niedziela w tradycji chrześcijańskiej nosi nazwę „Niedzieli Czarnej”. Składka inwestycyjna na remont kościoła.  Dzisiaj dodatkowa Msza Święta pogrzebowa w kaplicy o godz. 13.30.

2.    Przeżywamy wizytację biskupią. Zapraszamy do uczestnictwa w celebracjach.

3.    W poniedziałek uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca NMP. O godz. 18.00 Msza Święta w kaplicy na cmentarzu z poświęceniem organów.

4.    We wtorek o godz. 17.00 Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania na zakończenie wizytacji w dekanacie.

5.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Józefa Sebastiana Pelczara – P. Jana Jaworskiego
11.15 różę Św. Dominika – P. Stanisław Chmiel

6.    Nowenna do Świętych patronów diecezji w poniedziałek po Mszy Świętej porannej; do Św. Jana Pawła II w czwartek po Mszy Świętej wieczornej,
a nowenna do Św. O. Pio w piątek, po Mszy Świętej porannej.

7.    W piątek Droga Krzyżowa po Mszach Świętych – rano i wieczorem.

8.    W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.00 Eucharystia.

9.    Zespół muzyczny zaprasza na wieczorną Drogę Krzyżową w piątek, aby wspólnie uwielbiać Boga za dar odkupienia.

10.  Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. To XXXIII – y Światowy Dzień Młodzieży przeżywany w łączności z Ojcem Świętym. O godz. 11.15 spotkanie w Rzeszowie — Park Papieski koło katedry (obelisk Św. Jana Pawła II), a następnie przemarsz do katedry. Zapraszamy młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania. Szczegóły na plakacie. U nas poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej, uroczyste na Mszy o godz. 9.15. Gorzkie Żale o godz. 15.30.

11.   Caritas rozprowadza baranki, a młodzież z KSM-u sprzedaje karki świąteczne.

12.  Z racji Niedzieli Palmowej i Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia przeniesione zostały na 9 kwietnia (poniedziałek po oktawie Wielkanocy). Wtedy odbędzie się podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

13.  „Bóg zapłać” za ofiary na nowennę do Św. Józefa parafianom: Lisi Kąt od rdz. Puc do Szkoły Podst. Nr 2, Róży MB Nieustającej Pomocy, mieszkańcom z Chmielnika Górnego, z Pańskiego, z Zawodzia, z Obszarów Kielnarowskich, oraz indywidualnym wszystkim ofiarodawcom.

14.  W sobotę 24 marca w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym na ul. Witolda odbędzie się Kongres dla Nauczycieli. Szczegóły na plakacie.

15.  „Bóg zapłać” rodzinom młodzieży z bierzmowania za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę  prosimy rodziny z Chmielnika z nr 88– 96 „a”  .