V Niedziela Wielkanocna - 29.04.2018 r.

1. Dzisiaj Dzień Męczeństwa Polskiego Duchowieństwa. Modlimy się za tych, którzy za swoja wiarę i posługę złżyli ofiare krwi oraz o pokój, aby nigdy nie powtórzyło sie okrucieństwo wojny,
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Nieustającej Pomocy – P. Lucyna Szpunar
    11.15 różę Św. Rity – P. Krystyna Lampart
  3. Od wtorku  rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Nabożeństwo będzie w dni powszednie o godz. 18.30 — po Mszy Świętej, w piątek o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci, które będą otrzymywać kolorową naklejkę.
  4. We wtorek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.  Jak w poprzednich latach, o godz. 11.00 uroczysta Msza Święta o trzeźwość naszych rodzin
    i Ojczyzny. Zapraszamy do udziału dzieci klas III i VII, młodzież gimnazjalną (klasy II), rodziny. Wszystkich, którzy kochają naszą Ojczyznę. Po Mszy Świętej Droga Krzyżowa na Kalwarii, jak będzie pogoda.
  5. W środę Dzień Flagi Narodowej, prosimy wywiesić flagi na naszych domach.
  6. W czwartek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu odpust w Błędowej i Matysówce. Uroczyste Msza Święte o godz. 11.00. Księża Proboszczowie i Parafianie, serdecznie zapraszają. W tym tygodniu wypad I-y czwartek miesiąca. Majówka o godz. 15.30.
  7. W piątek po godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. W tym czasie okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe i  Msza Święta, po której zmiana biletów Straży Honorowej NSPJ.
  8. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 18.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci.
  9. Zapraszamy do Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy parafii i  świata.
  10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 dodatkowa Msza Święta dla rodziców dzieci niepełnosprawnych z terenu naszej gminy. Serdecznie zapraszamy.
  11. Dziękujemy za ofiary z poprzedniej niedzieli składane na ogrzewanie świątyni.
  12. Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika od nr 141 – 150 „a” za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 151 – 157.
  13. W sobotę — 05 maja w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym „Arena” w Jasionce, odbędzie się I Kongres „Niewydolne serce”, dotyczący profilaktyki oraz koncert Eleni. Szczegóły na plakacie.