Uroczystość Trójcy Świętej - 27.05.2018 r.

1.    Dziś niedziela Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

2.    Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.00, dzieci z klasy III-ej po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć we Mszy Świętej, módlmy się z nich oraz ich rodziny.

3.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Kingi – P. Krystyny Grządziel
11.15 różę Matki Kościoła – P. Anna Ziaja

4.    Dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej, rozpoczynają „Biały tydzień”.

5.    We czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe i o godz. 16.00 Msza Święta. Zapraszamy do licznego udziału na Mszę o godz. 9.15. Niech udział w procesji będzie wyznaniem naszej wiary. W Boże Ciało nie będzie Mszy o godz. 11.15.

6.    Prosimy, aby nie stawiać samochodów na trasie przemarszu procesji.

7.    Bardzo prosimy o posługę Straż Matki Bożej Łaskawej w strojach letnich oraz Zespoły Ludowe. Prosimy zabrać chorągwie, feretrony. Zapraszamy mamy z dziećmi do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci z Komunii i Rocznicy, scholę do niesienia różańca i korony MB. Przed procesją będą rozdawane śpiewniki, prosimy je przyjąć i wykorzystać, aby wspólnie wychwalać Boga.

8.    Prosimy o przygotowanie ołtarzy rodziny z Chmielnika:
 I ołtarz – dom rdz. Kozaków – rdz 321-334
II ołtarz – dom przy drodze na Magdalenkę – rdz 335-340
III ołtarz – koło Domu Pomocy — rdz. 341-347 „a”
IV ołtarz — koło kościoła — rdz. 347 „b”-350 „a”

9.    Przez oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy o godz. 9.15. Zwracamy się z prośbą do dorosłych, aby podczas Uroczystości Bożego Ciała, jak i przez całą oktawę znalazły się chętne osoby do niesienia baldachimu, chorągwi, obrazów figur. Za pobożny udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny.

10.   W tym tygodniu I-y piątek miesiąca. O godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; w tym czasie spowiedź. O godz. 18.00  nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy Świętej zmiana bilecików straży honorowej NSPJ. Szczególnie zapraszamy dzieci z okazji święta.

11.   W I-ą sobotę procesja z kopią Obrazu Matki Bożej Łaskawej i zawierzenie poszczególnych stanów. W sobotę będziemy przeżywać będziemy rocznicę konsekracji naszej katedry.

12.   W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.

13.   W związku z obowiązującymi nowymi przepisami, o ochronie danych osobowych (tzw. RODO), Urząd Parafialny informuje, że we wszystkich sprawach kancelaryjnych, będą obsługiwane tylko zainteresowane osoby.

14.   „Bóg zapłać” rodzinom dzieci, które dziś po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej za posprzątanie kościoła, placu, wykoszenie traw, wymycie żyrandoli i kostki wokół kościoła oraz ofiarowane kwiaty.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 175– 189.

15.   We czwartek na osiedlu Sybiraków – Baranówka; koncert pieśni ewangelizacyjnych: „Jednego serca, jednego ducha”- serdecznie zapraszamy od godz. 19.00.

16.   Zapraszamy do udziału w wydarzeniu Ewangelizacji Rzeszowa -  „Festiwal wiary” piątek, sobota (1 — 2 czerwca). Szczegóły na plakacie.