Poniedziałek Wielkanocny - 02.04.2018 r.

1.    Do naszej wspólnoty parafialnej życzenia przysłali: Księża Biskupi, Seminarium, Caritas, Pracownicy Kurii Diecezjalnej, Senatorowie, Posłowie, S. Prowincjalna Felicjanek, władze samorządowe, Poczta, Bank
i firma „Chmielnik Zdrój”. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

2.    Drugi dzień świąt poświęcony modlitwie za Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet im Św. Jana Pawła II w Krakowie. Taca z każdej Mszy Świętej jest przeznaczona na KUL.

3.    Dzisiaj Msze Święte jak w niedzielę, nie ma Mszy popołudniowej. Trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia.

4.    Pragniemy złożyć szczere wyrazy podziękowania Wam kochani Parafianie i przybyli Goście, że przez tak liczny i pobożny udział podczas Triduum Paschalnego, potwierdziliście że jesteście dziećmi Bożymi i pragniecie wśród świata być świadkami Chrystusowego Zmartwychwstania.

5.    Dziękujemy bardzo serdecznie tym wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie i pomogli nam głębiej przeżyć dni Triduum Paschalnego. Dziękujemy młodzieży gimnazjalnej i starszej za pomoc w urządzeniu Ciemnicy, Grobu Pańskiego. Dziękujemy Panom Kościelnym i Organiście, za wytrwałą posługę. Młodzieży z KSM-u za prowadzenie czuwań modlitewnych oraz posługi liturgiczne. Ministrantom i lektorom za przepiękną posługę przy ołtarzu i obecność na czuwaniach. Dziękujemy za te wszystkie czuwania w Ciemnicy i przy Bożym Grobie w ciągu dnia przez poszczególne Róże Żywego Różańca. Dziękujemy Straży Matki Bożej Łaskawej za obecność przy Grobie Pańskim i ubogacenie procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy wszystkim tym osobom, które niosły obrazy, feretrony, chorągwie, figury. Szczególnie Paniom z Koło Gospodyń, które poprzez stroje regionalne przypominamy o naszych korzeniach. Wszystkim za wszystko mówimy staropolskie „Bóg zapłać”.

6.    „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu siostrom z róży: Bronisławy Szyszka i Krystyny Grządziel, oraz dziesięciu innym osobom, które złożyły swój dar na ten cel, często w nie podpisanych kopertach.

7.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Antoniego – P. Stanisław Kozłowski
11.15 różę Św. Krzysztofa – P. Zygmunt Czarnota

8.    Przypominamy, że Msze Święte wieczorne są po zmianie czasu o godz. 18.00.

9.    W tym tygodniu wypad I-y czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu – „Godzina Święta”.

10.  W piątek po Mszy Świętej porannej odwiedzimy chorych.

11.  W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Eucharystia oraz  zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ. Z okazji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

12.  Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 18.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej i Komunii wynagradzającej w I-y piątek i w I-ą sobotę miesiąca.

13.  Najbliższa niedziela kończy oktawę obchodu Świat Wielkanocnych. Jest w liturgii Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Przed Mszą pod chórem będą wystawione koszyki, aby można składać skarbonki z jałmużną wielkopostną. W czasie procesji z darami, zostaną zaniesione do ołtarza, jako nasz dar dla najuboższych. Składka na Caritas diecezjalną. U nas zmiana tajemnic różańcowych.

14.  Niedziela Miłosierdzia jest świętem Caritas. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków na Eucharystię o godz. 16.00 i późniejsze spotkanie w Domu Parafialnym.

15.  „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 97– 105 „b”  za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę  prosimy rodziny z Chmielnika z nr 106 – 118.