Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018 r.

1.    Dziś dopełnienie tajemnicy paschalnej i przekazanie jej w życie i działanie Kościoła. Za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka dzisiejsza inwestycyjna na remont Kościoła. Dzisiaj rocznica konsekracji biskupa Jana, pasterza naszej diecezji. Modlimy się w Jego intencji.

2.    Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci  o godz. 13.00.

3.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
9.15 różę Narodzenia NMP – P. Stanisława Oczoś
11.15 różę Św. Andrzeja Boboli – P. Janina Zawiło

4.    Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.15,  9.15 i  o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo majowe.

5.    W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
wtorek – Św. Rity, patronki spraw trudnych
sobota – Św. Filipa, Apostoła

6.    We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest to dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.

7.    W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo majowe, później Msza Święta.

8.    W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 uroczystość I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Rodziców i dzieci, prosimy, aby zgromadzili się przed kościołem wcześniej. Prosimy bardzo, aby ławki w nawie głównej zostawić dla rodziców dzieci z I-ej Komunii.

9.    Przypominamy prośbę Kościoła, aby w uroczystość Komunii nie podawać w domach alkoholu.

10.   Próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej rozpoczną się w tym tygodniu w poniedziałek o godz. 19.00 ( po Mszy i majówce). W środę odnowienie przymierza chrztu świętego podczas Mszy Świętej wieczornej. Spowiedź w sobotę od godz. 17.00.

11.   Najbliższa niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Kto nie dopełnił i nie dopełni tego obowiązku do niedzieli, dopuszcza się grzechu śmiertelnego.

12.   W przyszłą niedzielę odpust w Tyczynie. Uroczysta Suma o godz. 12.00, Ks. Proboszcz i parafianie, serdecznie zapraszają.

13.        Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika od nr 163– 174 „c” za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. Troskę o czystość świątyni powierzamy rodzicom dzieci z I-ej Komunii.

14.   Akcja Katolicka Zaprasza do udziału w konferencji z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości 26 maja w Centrum Kongresowym w Jasionce, z udziałem P. Beaty Szydło i innych zaproszonych gości. Szczegóły w gablotce.

15.   Poseł na Sejm P. Krystyna Wróblewska zaprasza seniorów do udziału w pielgrzymce  do Torunia  w dniach 8-9.06 Zapewniony transport i jeden obiad. Szczegóły w gablotce. Decyduje kolejność zgłoszeń.

16.   Dzisiaj Caritas  zaprasza na rynek na papieską kremówkę oraz świętowanie  Dnia Matki i Dziecka. Uroczystość rozpocznie Msza Święta o godz. 12.15 w kościele Św. Krzyża.