Niedziela Świętej Rodziny

1.     Dziś ostatni dzień Starego Roku, uroczystość Świętej Rodziny. Msze Święte jak w każdą niedzielę. O godz. 16.00 Eucharystia i nabożeństwo na zakończenie roku wraz z nowenną do Matki Bożej Łaskawej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki — Nowy Rok oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze Święte jak w każdą niedzielę, nie będzie nieszporów. Jest to uroczystość, obowiązkowa. Każdy katolik pod grzechem śmiertelnym, ma obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. W czasie świąt prosimy chętnych czcicieli Maryi o prowadzenie różańca, a w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Narodzenia NMP – P. Stanisława Oczoś
    11.15 różę Św. Kingi – P. Krystyna Grządziel
  3. Trwa wizyta duszpasterska:
    Wtorek (02.01) 16.00 -21.00
    Jeden Ksiądz - Działy na Zawodziu od rdz. Kozaków do Biśtów
    Drugi Ksiądz - Bucznik, Lisi Kąt od rdz. Szyszków do rdz. Żurków
    Trzeci Ksiądz - Potoki od rdz. Kmiotków, Ziajów i Szalonych do głównej drogi na Lisi Kąt od Szydełko do rdz. Pyziak
    Środa (03.01): 16.00-21.00
    I Ksiądz – Zawodzie od rdz. Tereszkiewicz do P. Dulęba
    II Ksiądz – Chmielnik Górny główną drogą od rdz Ostrowskich do rdz. Jamróz
    III Ksiądz – Lisi Kąt od rdz. Ciura do rdz. Kiliańskich
    Czwartek (04.01): 16.00-21.00
    I Ksiądz – Zawodzie od rdz. Rusin do Fuglewicz
    II Ksiądz – Chmielnik Górny główną drogą od rdz Miękisz do rdz. Chwaszcz
    III Ksiądz – Lisi Kąt od rdz. Kieś do rdz. Wąsacz
  4.     W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Po Mszy popołudniowej adoracja — „Godzina Święta”.
  5.     W I-y piątek miesiąca po Mszy Świętej porannej odwiedzimy chorych. Od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza Święta, po której zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.
  6.     W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego zwane w polskiej tradycji – Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W ramach nieszporów o godz. 15.30 nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Na wszystkich Mszach poświęcenie kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że mieszkańcy tego domu podobnie jak Mędrcy ze Wschodu są wyznawcami Jezusa Chrystusa i Go kochają. Składka na potrzeby misji.
    Przy tej okazji wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy wsparli przez kolędników misyjnym — dzieci na Syrii i Libanie.
    Jest to uroczystość obowiązkowa, tzn. każdy pod grzechem śmiertelnym, ma obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
    W tym dniu wypada rocznica święceń naszych księży biskupów, modlimy się w ich intencji. Uroczysta Msza Święta w katedrze o godz. 17.00.
    W celu podkreślenia misyjnego charakteru święta, na Mszach Świętych, procesja z darami będzie miała uroczysty charakter. Młodzież z KSM-u będzie rozprowadzała kredę i kadzidło.
  7.     W przyszłą niedzielę uroczystość Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02.02. Jest to pierwsza niedziela misiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Młodzież z KSM-u zaprasza na jasełka do auli Społecznego Gimnazjum Doliny Strugu po Mszy Świętej popołudniowej ok. 17.15.
  8. „Bóg zapłać” rodzinom z Kielnarowej z nr 210– 220  za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W piątek prosimy rodziny z Chmielnika z nr 1 – 11.
  9. Intencje mszalne są umieszczone w gablotce, na stronie internetowej. Dla tych, którzy nie mają dostępu do tych źródeł, są wydrukowe i położone na stoliku pod chórem.
  10. Orszak Trzech Króli odbędzie się w Rzeszowie (rozpoczęcie o godz. 12.00). Szczegóły na plakacie.
  11. Spotkanie opłatkowe Koła Przyjaciół WSD 7 stycznia w Instytucie – ul. Witolda. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
  12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Otylia Dubczyk. Modlimy się o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek…