Niedziela poświęcenia świątyni - 28.10.2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy umowną uroczystość poświęcenia na Bożą chwałę — naszego kościoła. Jest to dzień wdzięczności dla budowniczych, fundatorów i wszystkich parafian, którzy modlitwa, cierpieniem i pracą wspierali i nadal wspierają ten dom Boży. „Bóg zapłać” także wszystkim, którzy troszczą się o utrzymanie kościoła, o jego piękno, którzy sprzątają, ubierają kwiatami ołtarze. Składają na jego utrzymanie i remonty. Niech Jezus Wam wszystkim błogosławi, a Matka Łaskawa wyprasza potrzebne łaski.
  2. Dzisiaj także przeżywamy 10 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się za chrześcijan w Pakistanie. Składka na potrzeby misji.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Łaskawej – P. Sylwia Rękas
    11.15 różę MB Królowej Rodzin – P. Władysława Ostrowska
  4. W środę zakończenie nabożeństw październikowych.
  5. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15, 11.15. O godz. 14.00 Msza Święta i nabożeństwo za zmarłych w kaplicy na cmentarzu. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00. Prosimy zachować przejezdność drogi wjazdowej do kaplicy (nie stawiać na asfalcie). Na cmentarzu będą zbierane ofiary do puszek na Rzeszowskie Towarzystwo Św. Brata Alberta i Caritas; jako pomoc dla bezdomnych oraz na renowację nagrobków kapłańskich na naszym cmentarzu. Przypominamy, że nawiedzenie cmentarzy, choć duchowo pożyteczne, nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w tym dniu.
  6. Na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będą czynne sanitariaty pod kaplicą. Bardzo prosimy, aby zachowywać tam porządek i czystość.
  7. Przez cały listopad można zyskać odpust za zmarłych. Od 1 do 8 listopada – odpust zupełny. W pozostałe dnie odpust cząstkowy. Warunki odpustu zupełnego: wyzbycie się przywiązania do wszelkiego grzechu, nawet lekkiego; przyjęcie w danym dniu komunii świętej, nawiedzenie kościoła lub cmentarza; odmówienie modlitw: „Ojcze nasz”, Wyznania wiary i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
  8. Zachęcamy w miesiącu listopadzie do zyskiwania odpustów za zmarłych oraz do wspólnej modlitwy, którą w formie wypominek odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy Świętej i w czasie Modlitwy powszechnej na każdej Eucharystii. Wypominki można jeszcze składać do końca listopada w zakrystii lub na tacę.
  9. W piątek wspomnienie wiernych zmarłych. Msze Święte rano o godz. 6.30 i 7.00.
  10. W I-y piątek po Mszy porannej odwiedzimy chorych, trochę później ze względu na drugą Mszę poranną. Od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe, a później Msza Święta i zamiana „bilecików” Straży Honorowej NSPJ.
  11. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 17.00 – nowenna do MB Łaskawej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa, szczególnie rodziny spodziewające się dziecka jak i małżeństwa, pragnące posiadać potomstwo.
  12. W przyszłą niedzielę będziemy gościć księdza diakona i kleryków z naszego Seminarium.  Składka dla tej Uczelni. Zmiana tajemnic różańcowych.
  13. Nasi goście po Mszy Świętej o godz. 9.15 spotkają się z ministrantami, a po Mszy o godz. 11.15 z młodzieżą KSM-u.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 375-386 „a” za posprzątanie kościoła,  placu, wygrabienie liści  i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę, prosimy rodziny z Chmielnika z 387”a”– 394.
  15. W następny poniedziałek tj. 5.11 o godz. 13.00 będą zbierane elektrośmiecie. Dochód przeznaczony na budowę studni w Afryce. Prosimy, aby ich nie zwozić wcześniej, aby nie blokować parkingu.
  16.  Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” artykuł: „Testament Św. Jana Pawła II dla Europy”, zaś w „Gościu Niedzielnym” refleksje abp Grzegorza Rysia o synodzie pt. „Niewiele wiemy o młodych”.