Niedziela Palmowa - 25.032018 r.

1.    Dziś przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej. Główna Msza Święta z uroczystą procesją i z poświęceniem palm o godz. 9.15, a o godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, później Msza Święta.

2.    Dzisiaj przeżywamy XXXIII Światowy Dzień Młodzieży. Młodzi naszej diecezji spotykają się w Katerze Rzeszowskiej.

3.    Wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w Wizytacji Biskupiej, Panom ze Straży Matki Bożej, orkiestrze, służbie liturgicznej, Paniom w strojach ludowych, członkom wspólnot z naszej Parafii, Szkołom oraz tym, którzy przyczynili się do przepięknego jej przebiegu jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe w tym tygodniu. A w czasie świąt prosimy chętnych czcicieli Jezusa i Matki Bożej.

5.    Od jutra Msze Święte o godz. 18.00, ze względu na zmianę czasu.

6.    Jutro dzień spowiedzi wielkopostnej w naszej parafii. O 9.30 do 12.00 z przerwą 10.30 do 11.00 i od 15.30 do 18.00 z przerwą 16.30 – 17.00. Na rozpoczęcie spowiedzi o godz. 9.00 Nabożeństwo pokutne. Bardzo prosimy o skorzystanie, będzie wielu księży i nieodkładania jej na czas późniejszy.

7.    Kancelaria czynna w tym tygodniu od poniedziałku do środy po Mszy Świętej wieczornej.

8.    Spowiedź w środę od godz. 17.00 dla przyjeżdżających z zagranicy.

9.    Chrzty w Wielką Sobotę lub Poniedziałek Wielkanocny. Zapisy i katecheza w środę po Mszy Świętej w kancelarii parafialnej.

10.       Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Do południa w katedrze Msza Święta z poświęceniem oleju do chrztu i namaszczenia chorych. U nas o godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do 23.00.

11.       W Wielki Czwartek Pan Jezus ustanowił nowe przykazanie miłości ucząc nas ofiarności względem najbiedniejszych. Na Mszy Świętej zostaną poświęcone chlebki, którymi będziemy się łamać w naszych domach, jak opłatkiem, rozpoczynając czwartkową kolację, na znak miłości i braterstwa. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na Caritas.

12.       Prosimy Róże Różańcowe i Parafian, aby jak w poprzednich latach podjęły trud adoracji. Szczegóły w gablotce przed kościołem.  Oprócz wyznaczonych Róż, zapraszamy wszystkich do adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i w „Bożym Grobie”.

13.       Wielki Piątek to dzień śmierci Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły, nie ma żadnej dyspensy. Kościół zachęca do powstrzymania się od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej. Adoracja w Wielki Piątek od godz. 7.00. Przygotowaniem będzie krótki koncert pieśni pasyjnych o godz. 17.00 przygotowany przez schole Gimnazjum Społecznego. O godz. 17.15 rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego,  o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, i o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, Gorzkie Żale (trzy części), adoracja Krzyża i Pana Jezusa w grobie do 23.00.

14.       Ofiary złożone przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

15.       Wielka Sobota. Od godz. 7.00 adoracja Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów: koło Młyna o godz. 9.00, przy kapliczce koło Fuglewiczów o godz. 9.10, koło Rozlewni o godz. 9.20, koło rodziny Chmielów 9.50, koło rodziny Fajger 10.00, Czarna 10.10 Kozia Góra 10.20.
Domy w Polu godz. 9.00, Niedybrze 9.10, Kielnarowa koło sklepu 9.25, Zaganianka 9.40.
W kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.
Nowenna do Bożego Miłosierdzia i Matki Bożej Łaskawej o godz. 18.30, a o godz. 19.00 liturgia Wielkiej Soboty: poświęcenie ognia, wody, liturgia chrzcielna i Msza Święta z uroczystym Alleluja. Prosimy przynieść świece. Adoracji już nie będzie.

16.       Straż Matki Bożej Łaskawej prosimy, aby jak w poprzednich latach podjęła uroczystą adorację przy grobie Pana Jezusa w strojach zimowych.

17.       Adoracja Pana Jezusa dla młodzieży w Wielki Czwartek i Piątek w godz. 20.00 – 21.00. Prowadzi KSM.

18.       Wielkanoc -  rezurekcja o godz. 6.00. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji, o zabranie chorągwi, obrazów i feretronów. Msze Święte o godz. 9.15 i 11.15. Nie będzie Mszy Świętej popołudniowej, podobnie w Poniedziałek Wielkanocny. Składka w Wielkanoc na Seminarium, w Poniedziałek Wielkanocny składka na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

19.       Zmiana tajemnic różańcowych w kwietniu, ze względu na Wielkanoc w Niedzielę Miłosierdzia, a więc tydzień później.

20.       Bardzo prosimy, aby w Triduum Paschalne nie wychodzić na chór. Przebywać tam będą schola i zespół muzyczny.

21. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 88– 96 „a”  za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę  o godz. 12.15 prosimy rodziny z Chmielnika z nr 97 – 105 „b”.