Niedziela Miłosierdzia - 08.04.2018 r.

1.  Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierdzie źródłem wolności”. Składka dzisiejsza przeznaczona na Caritas diecezjalną. U nas zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na kwiecień: „Za rodziny, aby przekazywały dzieciom — zasady miłości i życia według przykazań”. O godz. 15.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2.  Składamy skarbonki z jałmużną wielkopostną do koszyków pod chórem, które w czasie procesji z darami zostaną złożone na ołtarzu.

3.  Dziś po Mszy Świętej popołudniowej spotkanie parafialnej Caritas i jej sympatyków w salce w Domu Parafialnym.

4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Józefa – P. Edward Kawalec
11.15 różę Św. Franciszka – P. Józef Kwiatkowski

5.  Na stoliku pod chórem zostały wyłożone deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do włączenia się w to piękne i potrzebne dzieło. Odebranie przyrzeczeń jutro w liturgiczną uroczystość Zwiastowania, przeniesioną z Wielkiego Tygodnia,  na Mszy porannej i wieczornej.

6.  Koło Przyjaciół Radia Maryja i Via, ma spotkanie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.  To VIII-a rocznica katastrofy smoleńskiej. Módlmy się za poległych.

7.  W środę kolejny dzień nowenny miesięcy za wiarę i Polskę

8.  W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy i katecheza w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

9.  W piątek dzień modlitw za papieża Franciszka i Ojczyznę. O godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i o godz. 18.00 Eucharystia. Po Mszy Świętej spotkanie tegorocznych bierzmowanych.

10.  W przyszłą niedzielę rozpoczniemy X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Będzie to dzień czytania Pisma Świętego w naszym kraju. Zachęcamy, aby za pośrednictwem mediów włączyć się w tę akcję. U nas dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Składka inwestycyjna na remont kościoła. Na Mszy Świętej wieczornej przyjęcie nowych ministrantów.

11.  „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 106– 118  za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę  od godz. 8.00 prosimy rodziny z Chmielnika z nr 119 – 125.