Niedziela Chrystusa Króla - 25.11.2018 r.

1.    Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka rok liturgiczny. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt przyjęcia Chrystusa za Pana i Króla. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

2.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Barbary – P. Krystyna Dzierżak
11.15 różę MB Częstochowskiej – P. Marta Lampart

3.    W środę (tj. 28.11) będziemy przeżywać nawiedzenie relikwii św. Stanisława Kostki, w roku poświęconym temu świętemu w naszej Ojczyźnie. O godz. 17.00 powitanie relikwii i Msza Święta, podczas której Słowo Boże wygłosi ks. dr Paweł Matuszewski. a po niej możliwość ucałowania relikwii. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież. Na zakończenie będzie także możliwość ucałowania relikwii, dla tych którzy wracają późno z pracy. Do udziału w tym religijnym wydarzeniu zapraszamy wszystkich, nie tylko młodzież. Kandydaci do bierzmowania na tej Mszy Świętej otrzymają medaliki. W tym dniu nie będzie nabożeństwa wypominkowego.

4.    We czwartek święto Św. Andrzeja Apostoła.

5.    W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 16.00. O godz. 17.00  ostatnie w tym roku nabożeństwo za zmarłych i Msza Święta.

6.    Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa, szczególnie rodziny spodziewające się dziecka oraz małżeństwa pragnące posiadać potomstwo.

7.    W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas przygotowania na przyjście Pana oraz nowy rok duszpasterski pod hasłem „W mocy Ducha Świętego”.

8.    W przyszłą niedzielę homilie na wszystkich Mszach Świętych wygłosi ks. Józef Piela– misjonarz Matki Bożej z La Salett, redaktor czasopisma:  „Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej”. Po każdej Mszy możliwość nabycia gazety za dobrowolną ofiarę. U nas składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Zmiana tajemnic różańcowych.

9.    „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 435-450 za posprzątanie kościoła,  placu, wygrabienie liści i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę, prosimy rodziny z Chmielnika z 451– 486 (tylko z naszej parafii).

10.   Lampiony adwentowe ą do kupienia w zakrystii, po wszystkich Mszach Świętych.

11. W sobotę na Jasnej Górze nabożeństwo posłania na ŚDM w Panamie. Szczegóły na stronie internetowej episkopatu. Zachęcamy do duchowej łączności w czasie nowenny do Matki Bożej Łaskawej w naszym sanktuarium.