Matki Bożej Częstochowskiej - 26.08.2018 r.

1.    Dzisiaj uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, naszej Pani i Królowej. Zawierzamy Jej nasze życie, parafię i Ojczyznę.

2.    Dzisiaj także w rzeszowskiej katedrze Diecezjalne Dziękczynienie za tegoroczne plony. Uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego.

3.    Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie dożynek parafialnych i odpustu Św. Bartłomieja. Dziękujemy za piękne wieńce dożynkowe i obecność Panom i Paniom w strojach ludowych oraz niosącym feretrony i chorągwie, dzieciom z Komunii i Rocznicy, sypiającym kwiatki i chłopcom z dzwonkami oraz chórowi służbie liturgicznej i KSM-owi. Szczególnie dziękujemy orkiestrze oraz P. Ryszardowi Drozd i Panom z dorożkami, którzy w ten sposób przypomnieli dawne zwyczaje.

4.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Franciszka – P. Józef Kwiatkowski
11.15 różę Bł. Jerzego Popiełuszki – P. Stanisław Tereszkiewicz

5.    Msze Święte w tym tygodniu tylko rano, w piątek i sobotę także wieczorem. Kancelaria czynna jak przez całe wakacje.

6.    W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
poniedziałek – Św. Moniki
wtorek – Św. Augustyna
środa – męczeństwo Św. Jana Chrzciciela

7.     W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 Msza Święta.

8.    W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnych zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty w piątek. Jest to spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

9.    Zapraszamy scholę na spotkanie w piątek (31.08) o godz. 16.30 do salki parafialnej.

10.        W sobotę wypada 79-a rocznica wybuchu II-ej wojny światowej. Modlimy się za Ojczyznę oraz tych, którzy oddali życie w walce o wolność i pokój na świecie.

11.        W sobotę serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej o godz. 18.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci. Po nowennie, procesja z kopią cudownego obrazu, wokół kościoła.

12.        W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

13.        Przypominamy, że rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, młodzieży oraz przedszkolaków będzie 03.09 tj. poniedziałek.

14.        Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii. Proszę podać PESEL do ubezpieczenia, kto jeszcze tego nie zrobił. Przypominamy, że wyjazd w niedzielę o godz. 3.20 z parkingu przed Rozlewnią, następnie przed młynem i ok. 3.30 z parkingu kościołem.

15.         „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 306 – 309 „c” za posprzątanie kościoła,  placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę, prosimy rodziny z Chmielnika z 309 „b”– 319.

16.         W środę odbędzie się X Rzeszowski Marsz na Rzecz Trzeźwości: rozpoczęcie Mszą Świętą w kościele św. Krzyża o godz. 17.30, a następnie przemarsz na Rynek. Zapraszamy do udziału.

17.        Od 30.08 do 1.09 przy katedrze rzeszowskiej Diecezjalne Dni Młodych. Szczegóły na plakatach.

18.        W poprzednią niedzielę doszło do kolejnego spalenia pojemników na śmieci, na cmentarzu. To podpalenie nosi element złośliwości, bo zostało zrobione przed odpustem. Bardzo prosimy zwracać uwagę na podejrzane zachowania w okolicy cmentarza. Ponawiamy prośbę, aby śmieci zabierać do domów i wkładać do własnych worków. Przyczepa podstawiona przed odpustem jest już prawie pełna. Pozostawmy ją dla przyjezdnych.

19.        Dzisiaj dodatkowa msza święta pogrzebowa o godz. 14.00 w kaplicy cmentarnej za śp. Helenę Łazarz. Módlmy się o zbawienia jej duszy. Wieczny odpoczynek…