IX Niedziela zwykła - 03.06.2018 r.

1.    Trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy Świętej o godz. 9.15 oraz dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.

2.    Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na czerwiec: „Wynagradzająca NSPJ za grzechy parafii i świata”. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

3.    Wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało, Panom ze Straży Matki Bożej, chórowi, orkiestrze, służbie liturgicznej, Paniom niosących feretrony, Panom niosącym chorągwie oraz tym, którzy przyczynili się do przepięknego przebiegu nabożeństwa jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4.    Zachęcamy do uczestniczenia w procesjach Eucharystycznych podczas oktawy Bożego Ciała. To zaproszenie kierujemy do dzieci – szczególnie z klasy III i IV, młodzieży i dorosłych.

5.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe w poprzednią niedzielę i w Boże Ciało. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę MB Królowej Korony Polskiej – P. Stanisława Szczepańska
11.15 różę Św. Anny – P. Helena Sitarz

6.    W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca, zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków, ziół i błogosławieństwo dzieci, po Mszy wieczornej.

7.    W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Członkowie Straży Honorowej NSPJ w tym dniu, mają możliwość zyskania odpustu zupełnego.

8.    W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe, później Msza Święta.

9.    W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

10.        W przyszłą niedzielę składka na w radio Via.  Ofiarami do puszek możemy także wesprzeć budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

11.   „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 175-189, za posprzątanie kościoła, placu i ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 192– 198.

12.        W przyszłą niedzielę Marsz dla Życia i Rodziny, do uczestnictwa w którym zaprasza Biskup Rzeszowski. Rozpoczęcie o godz.13.00 konferencją w kościele Św. Jadwigi. Marsz uda się do Parku Papieskiego, gdzie odbędzie się Festyn. Szczegóły na plakacie i ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem.

13.         Parafia katedralna zaprasza na dziękczynienie za 25-lecie koronacji figury MB Fatimskiej. Szczegóły na plakacie.

14.        Duszpasterstwo trzeźwości zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 16 – 17 czerwca br. Szczegóły na plakacie.

15.        Duszpasterstwo nauczycieli zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę – 2 lipca br. Wyjazd z Tyczyna. Szczegóły w poszczególnych szkołach.