IV Niedziela Wielkanocna - 22.04.2018 r.

1.    Dzisiaj rozpoczyna się 55 Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Wspieramy modlitwą powołanych do służby Bożej i modlimy się o dar nowych i świętych powołań, szczególnie z naszej parafii. Składka dzisiejsza na ogrzewanie za sezon zimowy.

2.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Wszystkich Świętych – P. Stanisława Tereszkiewicz
11.15 różę Najświętszego Serca Pana Jezusa – P. Anna Szydełko

3.    W poniedziałek uroczystość Św. Wojciecha Biskupa – Patrona Polski. Po Mszy Świętej porannej nowenna do św. O. Pio.

4.    W środę wspomnienie św. Marka Ewangelisty. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej.

5.    W piątek o godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i o godz. 18.00 Eucharystia. Po niej koncert uwielbienia, prowadzony przez nasz zespół. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

6.    Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika od nr 126 – 140 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 141 – 150 „a”. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.

7.    W najbliższą sobotę w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie beatyfikacja pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej, pod przewodnictwem kard Angelo Amato. Przyszła błogosławiona jest wzorem dla pielęgniarek i położnych. Podczas jej pogrzebu kard Karol Wojtyła powiedział: „Dziękujemy ci Pani Hanno, że byłaś pośród nas jakimś wcieleniem Chrystusowych błogosławieństw, zwłaszcza tego: błogosławieni miłosierni”. Zachęcamy do poznania życia tej postaci w prasie katolickiej oraz do modlitwy poprzez jej wstawiennictwo za wszystkie pileęgniarki.

8.    W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anna Płodzień. Módlmy się o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek…