IV Niedziela Adwentu - 23.12.2018 r.

1.    Przygotowujemy się do świąt Narodzenia Pańskiego poprzez nowennę do Dzieciątka Jezus.

2.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Dominika – P. Stanisław Chmiel
11.15 różę Św. Krzysztofa – P. Zygmunt Czarnota
W święta zapraszamy chętnych czcicieli MB, do odmawiania różańca.

3.    „Bóg zapłać” wszystkim pracującym przy wykonaniu tegorocznej szopki. Dziękujemy za ofiarowane choinki, a młodzieży z KSM-u i LSO, za ich udekorowanie i wykonanie szopki; pracującym Panom za posługę.

4.    Jutro wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej, podczas której odczytujemy fragment Ewangelii mówiący o Bożym Narodzeniu oraz modlimy się za żywych
i umarłych, łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Podczas wieczerzy nie podajemy alkoholu.

5.    Msza Święta w Wigilię, tylko rano o godz. 6.30. O północy tradycyjna Pasterka, podczas której wspominać będziemy Narodzenie Syna Bożego. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie i udziela pomocy matkom znajdującym się w trudnej sytuacji.

6.    Nasz parafialny zespół „Gratia” zaprasza na czuwanie przed Pasterską o godz. 23.30.

7.    W Boże Narodzenie i w Św. Szczepana Msze Święte przed południem jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Składka ze Św. Szczepana na Instytut Teologiczny Jana Pawła II. Na Mszy Świętej o godz. 9.15 — poświęcenie owsa.

8.          W czwartek Św. Jana Ewangelisty, poświęcenie wina na Mszy porannej. W tym dniu Ks. Biskup Ordynariusz obchodzi swoje imieniny. Modlimy się w Jego intencji. Uroczysta Msza Święta w katedrze o godz. 18.00.

9.    W piątek od 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i Msza Święta o godz. 17.00.

10. W sobotę nowenna do Matki Bożej Łaskawej o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału.

11. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Rodziny. Zapraszamy na nieszpory kapłańskie o godz. 15.30.

12. „Bóg zapłać” za ofiary na remont kościoła, składane z okazji rozniesienia opłatków. „Bóg zapłać” wszystkim skarbnikom za rozniesienie opłatków i zebranie ofiar.

13. Od czwartku rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Szczegółowy plan ogłosimy w Świętego Szczepana. W tym roku odwiedzimy połowę parafii, ze wzglądu na brak jednego wikariusza (tj. Lisi Kąt, Zaganianka, Niedybrze, Pańskie, Obszary, domy koło „Centrum”).

14. Tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, z okazji świąt, są  numerami specjalnymi, dlatego kosztują więcej niż normalnie. Posiadają liczne dodatki – płyta, kalendarz. Zachęcamy do lektury.

15. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 522-532 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę, prosimy rodziny z Chmielnika z 533 „a”– 567.