III Niedziela Wielkiego Postu - 04.03.2018 r.

1.    Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na marzec: „O łaskę dobrego przeżycia rekolekcji i wizytacji oraz o dobrą spowiedź dla wszystkich parafian”. Składka na Seminarium Duchowne.

2.    Dziś dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. O godz. 15.30 Gorzkie Żale, adoracja krzyża dla młodzieży, a w przyszłą niedzielę dla dzieci. Dzisiaj na Mszy Świętej wieczornej kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże.

3.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Kazimierza – P. Władysław Cwynar
11.15 różę Św. Jana Bosko – P. Anna Kąkol

4.    We czwartek 8 marca będziemy obchodzić Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o utrudzonych markach, o samotnych wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich powołanie opiece Pani Łaskawej.

5.    W piątek po Mszy Świętej porannej – Droga Krzyżowa.

6.    W piątek rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Modlimy się za Ks. Rekolekcjonistę – Waldemara Janigę z Przemyśla.
W piątek na godz. 15.00 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej. Po nauce będzie dla nich oraz Gimnazjalistów  Droga Krzyżowa, a po niej nauka dla młodzieży z Gimnazjum W sobotę tak samo.

W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a później Msza Święta
z nauką na rozpoczęcie rekolekcji – zapraszamy wszystkich.
W sobotę, o godz. 6.30 Msza Święta bez kazania, o godz. 8.00 spowiedź, a o godz. 8.30 Msza Święta dla osób, chorych, starszych z sakramentem namaszczenia chorych; a później nabożeństwo z Lourdes. Prosimy, aby umożliwić chorym, uczestnictwo w tym nabożeństwie.

Msza Święta z nauką rekolekcyjną w sobotę o godz. 17.00, po niej nowenna do Matki Bożej Łaskawej oraz nauka stanowa dla młodzieży szkół średnich, pracującej i studentów.

Niedziela – nauki ogólne na wszystkich Mszach Świętych. Po Mszy Świętej o godz. 7.15 nauka stanowa dla kobiet, po 9.15 nauka stanowa dla młodzieży, po 11.15 nauka stanowa dla ojców i mężów. O godz. 15.30 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

7.    W sobotę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, po Mszy Świętej porannej. Święty Józef jest patronem rodzin, ludzi pracy, patronem dobrej śmierci, więc ożywiajmy w sobie nabożeństwo ku czci św. Józefa. Zapraszamy do uczestnictwa.

8.    Spowiedź parafialna odbędzie się w Wielki Poniedziałek. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w czasie rekolekcji w niedzielę, choć nie będzie obcych kapłanów.

9.    Przyszła niedziela nosi nazwę „Laetare”, czyli niedzieli radości.

10.        Caritas sprzedaje baranki wielkanocne, a od przyszłej niedzieli młodzież z KSM-u będzie sprzedawała własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

11.        „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 72– 83  za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na kwiaty do bożego grobu. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 83 „a” – 87 „b”.

12.        Kurs fotografów organizuje Kuria Diecezjalna. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

14.        Również dzisiaj przeżywamy imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji. Również wszystkim solenizantkom i solenizantom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

15.        W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Hałoń, Bernadetta Szela. Módlmy się o zbawienie ich dusz -Wieczny odpoczynek…