III Niedziela Wielkanocna - 15.04.2018 r.

1.    Dzisiaj  rozpoczyna się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Weźmijcie Ducha Świętego”. Jest to czas w którym chcemy bardziej zwrócić uwagę na rolę Słowa Bożego w naszym życiu i wierze. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego indywidualnie i w rodzinach, jako przygotowanie do niedzieli. Szczególnie dzisiaj w II Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego. Składka inwestycyjna, na remont kościoła.

2.    Dziś dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Na Mszy Świętej popołudniowej przyjęcie nowych ministrantów.

3.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę P. Jezusa Miłosiernego – P. Anna Kmiotek
11.15 różę Bł. Jerzego Popiełuszki – P. Stanisław Tereszkiewicz

4.    Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu we wtorek, po Mszy Świętej popołudniowej.

5.    Nowenna do świętych patronów diecezji we czwartek, a do św. Jana Pawła II w niedzielę.

6.    Pragniemy reaktywować chór parafialny pod dyrekcją P. Tomasza Kotarby. Spotkanie we czwartek po Mszy Świętej wieczornej w salce parafialnej. Zapraszamy dawnych chórzystów oraz chętnych.

7.    Rozpoczynamy spotkania formacyjne przed przyjęciem bierzmowania w 2019 roku. Zapraszamy młodzież klas VII w piątek, a młodzież klas II gimnazjum w sobotę, na Mszę wieczorną i spotkanie formacyjne.

8.    W piątek o godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i o godz. 18.00 Eucharystia.

9.    W przyszłą niedzielę rozpoczniemy, w polskim Kościele, Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. U nas składka na ogrzewanie kościoła za sezon zimowy.

10.   „Bóg zapłać” rodzinom i dzieciom za ofiary do skarbonek dla ludzi starszych. Dziękujemy prawie 50 osobom za włączenie się w Dzieło Duchowej Adopcji.

11.    Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika od nr 119 – 125 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 126 – 140.

12.    W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Edward Janusz. Módlmy się o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek…