III Niedziela Adwentu - 16.12.2018 r.

1.     Dzisiejsza niedziela Adwentu nazwana jest niedzielą radości. Adwentowa radość wypływa z oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa. Przygotowujemy się do świąt Narodzenia Pańskiego poprzez nowennę do Dzieciątka Jezus (dzisiaj w ramach nieszporów). Składka dzisiejsza inwestycyjna – na remont kościoła. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.

2.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Józefa Sebastian Pelczara – P. Jan Jaworski
11.15 różę Św. Bartłomieja – P. Józef Ziaja

3.    Przypominamy, że Roraty są celebrowane codziennie o godz. 17.00. Tylko w środę będą o godz.18.00.

4.    W środę nowenna do świętych patronów diecezji, w sobotę do św. Jana Pawła II, a w niedzielę do św. O. Pio.

5.    W środę spowiedź w naszej parafii. Początek o godz. 9.30 -12.00 z przerwą 10.30-11.00. Po południu od 15.30 do 18.00 z przerwą 16.30-17.00. Bardzo prosimy o skorzystanie za sakramentu pokuty, aby właściwe przeżyć święta Bożego Narodzenia. O godz. 9.00, na rozpoczęcie spowiedzi – nabożeństwo pokutne. Serdecznie zapraszamy do udziału. Módlmy się w rodzinach o dobrą spowiedź adwentową. Na stronie internetowej i fecebook`owej w poniedziałek pojawi się rachunek sumienia dla młodzież i starszych.

6.    W tym tygodniu będziemy przeżywać Kwartalne Dni Modlitw o świętość  rodzin, tzw. „Suche Dni”.

7.    W piątek od 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i Msza Święta Roratnia o godz. 17.00.

8.    Na stoliku pod chórem bezpłatne zeszyty dla rodzin o nowym Roku Duszpasterskim. Prosimy, aby jak co roku, matki wzięły numer do swoich domów.

9.    Kończy się akcja Caritas pt. „Torba Miłosierdzia”. Wszystkie dary prosimy składać do środy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

10.   Parafialny zespól Caritas zapraszamy w środę na spotkanie po Mszy Świętej wieczornej.

11.   „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 505-520 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę, prosimy rodziny z Chmielnika z 522– 532.

12.   Zachęcamy do zakupu świec wigilijnych oraz kartek  bożonarodzeniowych, sprzedawanych przez KSM.

13.   W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Zofia Fornal  i śp. Zbigniew Nykiel. Módlmy się  o zbawienie ich dusz: Wieczny odpoczynek…