II Niedziela zwykła - 14.01.2018 r.

1. Przeżywamy dziś 104 dzień migranta i uchodźcy. Pamiętajmy o Polakach na emigracji i tych którzy przybyli zza wschodniej granicy. Polecajmy migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie  ofiary  wojny na bliskim Wschodzie.
  2. Zakończyła się wizyta duszpasterska — kolęda w naszej parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim parafianom za godne i miłe przyjęcie, za przysłowiową polską gościnność oraz za składane z tej okazji ofiary.
  3. Gdyby ktoś był nieobecny w domu w czasie wizyty duszpasterskiej, istnieje możliwość zaproszenia księdza na „kolędę” w tym tygodniu. Można tego dokonać w zakrystii.
  4. Dzisiaj u nas dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Po Mszy Świętej wieczornej opłatek dla LSO, KSM-u i scholii.„Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Anny – P. Helena Sitarz
    11.15 różę MB Wspomożenie Wiernych – P. Alicja Szczepanik
  5. Opłatek dla Akcji Katolickiej, Caritasu, Grupy modlitewnej Św. O. Pio, Koła Przyjaciół Radia Maryja, we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  6. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych ważnych aspektach naszego chrześcijańskiego życia, jakim jest wzajemna solidarność i jedność.
  7. W piątek Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona diecezji. W naszej katedrze zostanie odprawiona o godz. 18.00 uroczysta Msza św., której przewodniczył będzie ks. bp Jan Wątroba. W tym dniu, na terenie naszej diecezji, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Msza Święta.
  9. W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy  i katecheza dla rodziców i chrzestnych w czwartek po Mszy wieczornej.
  10. W przyszłą niedzielę w Domu Pomocy Społecznej w Chmielniku rozpocznie się tygodniowe nawiedzenie relikwii i obrazu – „Szlachetni Polacy w służbie zdrowia”, będącym przygotowaniem do pielgrzymki pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę. Zapraszamy do modlitwy. Informacje na plakacie.
  11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 11 „c”– 13 „c’  za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 13 „d” – 17.
  12. W najbliższą niedzielę – Dzień Babci, a w poniedziałek (przyszły) Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o nich, także i za tych którzy odeszli. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie wspólna modlitwa. U nas składka inwestycyjna, na remont kościoła.
  13. Intencje mszalne, od ponad miesiąca nie są czytane, ale umieszczamy na stronie internetowej oraz drukujemy na kartkach pod chórem. Ta forma, spotkała się z życzliwym przyjęciem w czasie wizyty duszpasterskieji będzie podtrzymana.
  14. W sobotę w katedrze spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Rozpoczęcie o godz. 10.30.
  15. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireny Bałda. Módlmy się o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…