II Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2018 r.

1.    Dziś w drugą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną też „Niedzielą — Ad Gentes”, obchodzony jest Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć polskich misjonarzy.

2.    Dzisiaj o godz. 15.30 Gorzkie Żale, adoracja krzyża dla ojców i mężczyzn, a w przyszłą niedzielę dla młodzieży. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej, po Gorzkich Żalach, kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże.

3.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Barbary – P. Krystyna Dzierżak
11.15 różę Św. Moniki – P. Emilia Murias

4.    We wtorek o godz. 17.00 odbędzie się Msza święta pod przewodnictwem Delegata ks. Biskupa ks. Janusza Podlaszczaka, który spotka się z kandydatami do bierzmowania. Zapraszamy bardzo serdecznie na to wydarzenie także Rodziców naszych kandydatów.

5.    W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu – „Godzina Święta”. W tym dniu przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

6.    W piątek po Mszy Świętej porannej odwiedzimy chorych.

7.    Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych, rannej i wieczornej. Zachęcamy do uczestnictwa.

8.    W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Eucharystia, po której Droga Krzyżowa i  zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.

9.    Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 17.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej i Komunii wynagradzającej w I-y piątek i w I-ą sobotę miesiąca tego miesiąca Wielkiego Postu.

10.                      W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele Seminarium Duchowne. U nas dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. W tym dniu wypadają także imieniny ks. biskupa Kazimierza – pierwszego ordynariusza naszej diecezji. Módlmy się w Jego intencji.

11.                      W tym roku wielkopostne skarbonki Caritas, będą rozdawane w szkole wśród dzieci. Dla rodzin starszych i osób samotnych są wyłożone na stoliku z prasą pod chórem. Można je wziąć do domu i wspólnie z rodziną przez Wielki Post składać do nich dobrowolne ofiary. Jest to jedna z form jałmużny wielkopostnej. Skarbonki te przyniesiemy do kościoła w II Niedzielę Wielkanocną, czyli w Święto Miłosierdzia. Zostaną złożone w czasie Mszy Świętej jako nasz dar miłosierdzia.

12.                      „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 55– 70  za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 72 – 83.