II Niedziela Adwentu - 09.12.2018 r.

1.    Dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. która wesprze diecezje i wiernych m.in. w Rosji, na Białorusi, Kazachstanie i Ukrainie.

2.    Nastąpiła zmiana skarbnika. W miejsce P. Bożeny Berechowskiej opłatki będzie roznosić P. Jan Kościółek z córką Elżbietą. Przy tej okazji prosimy o uwiązanie psów.

3.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Kazimierza – P. Władysław Cwynar
11.15 różę Św. Michała Archanioła – P. Tadeusz Majewski

4.    Przypominamy, że Roraty w naszej parafii codziennie o godz. 17.00 niech nie ustaje nasza gorliwość w tym modlitewnym przygotowaniu na przyjście Pana.

5.    We czwartek dzień modlitw za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę. W sposób szczególny będziemy polecać ofiary stanu wojennego w 37-ą rocznice jego wprowadzenia.

6.    Przyszła niedziela, to niedziela adwentowej radości. Składka inwestycyjna na remont kościoła. Rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus (na nieszporach).

7.    W następną niedzielę chrzty. Będzie jeszcze w grudniu chrzest w dzień Świętego Szczepana. Zapisy dzieci do chrztu i katecheza przedchrzcielna w piątek po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy rodziców i chrzestnych z obu terminów.

8.    W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.

9.    Od dzisiaj rozprowadzamy świece przywiezione przez Caritas. Duże po 12 zł, małe po 5 zł. Trwa akcja: „Torba Miłosierdzia”, chętni chcący się podzielić proszeni są o składania darów w zakrystii. Młodzież rozprowadza kartki świąteczne.

10.   „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 488-504 (z naszej parafii) za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę, prosimy rodziny z Chmielnika z 505– 520.