I Niedziela Adwentu - 02.12.2018 r.

1.    Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą nowy Rok Liturgiczny, który
w Kościele w Polsce będzie przebiegał pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego”. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na grudzień: „O świętość naszych rodzin”. Trwamy w nowennie przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Składka dzisiejsza na cele diecezjalne.

2.    Dzisiaj Słowo Boże w naszej wspólnocie parafialnej głosi ks. Józef Piela — Saletyn. Po każdej Mszy Świętej, jak było wcześniej zapowiadane, możliwość nabycia „Posłańca  Matki Bożej z La Salett”, za dobrowolną ofiarą.

3.    Okres Adwentu to czas radosnego oczekiwania na przyjście do nas Jezusa, Zbawiciela świata. Zapraszamy na Roraty, szczególnie dzieci
z lampionami, które są symbolem chrześcijańskiego czuwania — codziennie o godz. 17.00. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki.
W czasie Rorat, podejmiemy rozważanie nad tajemnica Ducha Świętego przez przykład postaci biblijnych. Stąd tytuł tegorocznych Rorat: „Z Duchem Twoim”- jak wskazuje dekoracja. Przed ołtarzem ustawiono tradycyjne adwentowe świece, które symbolizują gotowość przyjęcia Jezusa.

4.    Adwent to czas intensywnej pracy nad sobą, dlatego prosimy zobowiązania abstynenckie składać na kartkach do puszki z prośbami do Matki Bożej.

5.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Jana Bosko – P. Anna Kąkol
11.15 różę Św. Moniki – P. Emilia Murias

6.    W tym tygodniu wypada I- czwartek, po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. „Godzina Święta”. W tym dniu po Mszy wieczornej do kościoła przyjdzie do ministrantów, KSM-u i scholii — Święty Mikołaj, zapraszamy członków, a także zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w tym dniu.

7.    W I-y piątek miesiąca po Mszy porannej odwiedzimy chorych. Od godz. 16.00 adoracja w ciszy. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza Święta. Po niej zmiana bilecików straży Honorowej NSPJ.

8.    W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15 i 17.00. Na Mszę o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii wraz z rodzicami. Dzieci przeżyją obrzęd przyjęcia od rodziców medalików Niepokalanej. Po Mszy spotkanie organizacyjne dla rodziców w kościele.

9.    W sobotę w naszej parafii odbędzie się Dekanalny Dzień Skupienia dla Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie o godz. 10.15, zakończenie około godz. 13.00. W programie: zawiązanie wspólnoty, katecheza i świadectwa, nabożeństwo słowa. Gościem specjalnym będzie P. Michał Pax Bukowski, znany raper chrześcijański młodego pokolenia. To spotkanie jest obowiązkowe dla wszystkich kandydatów, dlatego nie będzie spotkań w grupach — aż do „kolędy”. W czasie sobotniego spotkania od godz. 12.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Ponieważ jest to „Godzina Łaski”, zachęcamy wszystkich do uczestnictwa.

10.  W najbliższą niedzielę 19 Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na ten cel.

11.   W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.15 poświęcenie opłatków. Prosimy skarbników, o rozniesienie opłatków. Ofiary przeznaczamy na II-i etap prac – izolację pionową fundamentów.

12.  W przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać świece przywiezione przez Caritas. Duże po 12 zł, małe po 5 zł.

13.  Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje, jak w tamtym roku, akcję  „Torba Miłosierdzia”. Od przyszłej niedzieli, można do zakrystii przynosić żywność (produkty trwałe, nie psujące się) i środki czystości. Przyniesione rzeczy zostaną rozdysponowane przez Parafialny Zespół Caritas wśród najuboższych w specjalnych torbach.

14.  „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 451-486 (z naszej parafii) za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę, prosimy rodziny z Chmielnika z 488– 504 (tylko z naszej parafii).

15.  Parafia bł. ks. Władysława Findysza w Rzeszowie dziękuje za złożone ofiary na budowę kościoła. My także dziękujemy za ofiarność na utrzymanie naszego cmentarza składając serdeczne: „Bóg zapłać”.

16.    Od przyszłej niedzieli młodzież  z KSM-u będzie sprzedawała kartki świąteczne, przed kościołem.