Zesłanie Ducha Świętego - 04.062017 r.

1. Dziś dopełnienie tajemnicy paschalnej i przekazanie jej w życie i działanie Kościoła. Za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka dzisiejsza na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. U nas zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na czerwiec: „O nowe powołania kapłańskie i zakonne”.  Dzisiaj także X-ty Dzień Dziękczynienia, przeżywany pod hasłem: „Dziękujemy za chleb”, zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Dzisiaj na Mszy o godz. 11.15 będziemy przeżywać złoty jubileusz kapłaństwa Ks. prałata Tadeusz Wołosza. Polecamy go modlitwie.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Barbary – P. Krystyna Dzierżak
    11.15 różę Św. Moniki – P. Emilia Murias

4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.15,9.15 io godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo czerwcowe.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej, Caritasu koła przyjaciół Radia Maryja i Via, grup modlitewnej Św. O. Pio; we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

6. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest to dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.

7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe, później Msza Święta.

8. Wieczór modlitewny odbędzie się w piątek, po Mszy Świętej wieczornej. Poprzez wspólne śpiewanie i modlitwę będziemy uwielbiać Boga. Prowadzić będzie zespół muzyczny ks. Ryszarda — „Gratia”. Zapraszamy młodzież i starszych. Szczególnie młodzież, która przyjęła w Tynroku sakrament bierzmowani oraz młodzież klas II G. Po wieczorze uwielbienia, krótkie spotkanie dla nich.

9. Najbliższa niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Kto nie dopełnił tego obowiązku, dopuszcza się grzechu śmiertelnego. U nas dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.

10. W przyszłą niedzielę. Z tej okazji zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą Jubileuszową , aby wspólnie dziękować za dar kapłaństwa i prosić o dalsze Boże błogosławieństwo dla Jubilata, najstarszego spośród kapłanów pochodzących z parafii. Za uczestnictwo we Mszy Świętej można zyskać odpust zupełny.

11. W przyszłą niedzielę odpust w Tyczynie. Uroczysta Suma o godz. 12.00, Ks. Proboszcz i parafianie, serdecznie zapraszają.

12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 358-366 „d” za posprzątanie kościoła,placu, przyniesione brzozy, które przystroiły świątynię i ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z nr 367-371 „d”. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.

13. W tygodniku „Niedziela” jest artykuł o naszym sanktuarium, relacja z uroczystości 20-lecia koronacji. Zachęcamy do lektury.

14. W sobotę w katedrze uroczystości dziękczynne za wizytę Św. Jana Pawła II i 25- lat istnienia diecezji rzeszowskiej, pod przewodnictwem ks. abp Wacława Depo. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Eucharystię o godz. 12.00.

15. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Rzeszowie Marsz za Życiem. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Mszą Świętą w bazylice u O.O. Bernardynów, zakończenie przy fontannie multimedialnej.