XXXIII Niedziela zwykła - 19.11.2017 r.

1. Trwamy w nowennie przed odnowieniem przyjęcia przez Polskę Chrystusa jako Króla i Pana, które przeżywaliśmy w tamtym roku. Starajmy się też „własnymi słowami” odnowić ten akt w naszych rodzinach. U nas dzisiaj dodatkowa Msza dla dzieci o godz. 13.00, modlitwy za zmarłych oraz nowenna do świętych patronów diecezji o godz. 15.30.
  2. Nadal można nabyć książkę „Księga Łask w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku” w cenie 16 zł. Sprzedaż na podcieniach w Sali nr 3.
  3. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest także jako I Dzień Ubogich, jak słyszeliśmy w orędziu papieża Franciszka. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie doświadczonych przez cierpienie psychiczne czy fizyczne, we wtorek na Mszę Święta w ich intencji.
  4. Dziś także, po Mszy Świętej wieczornej, około godz. 17.15 w auli Społecznego Gimnazjum Doliny Strugu odbędzie się koncert patriotyczny z okazji święta odzyskania niepodległości o płk Leopoldzie Lisie — Kuli, na który zapraszają Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie.
  5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 Straż Honorową NSPJ
    11.15 różę Św. Józefa – P. Edward Kawalec
  6. Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu, we wtorek po Mszy Świętej wieczornej, w dzień ofiarowania NMP.
  7. W środę nowenna do Św. Jana Pawła II po Mszy wieczornej, a w czwartek do Św. O. Pio, po Mszy Świętej porannej. W środę wspomnienie Św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego. Panom Organistom, zespołowi muzycznemu oraz wszystkim zaangażowanym w śpiew liturgiczny składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.
  8. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe, a później Msza Święta
  9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy Świętej dokonamy odnowienia aktu poświęcenia się Jezusowi jako Królowi i Zbawicielowi.
  10. „Bóg zapłać” rodzinom z Kielnarowej z nr 139– 150 „a” za posprzątanie kościoła, placu, złożoną ofiarę na sanktuarium i ofiarowane kwiaty. W sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny z Kielnarowej z nr 150 „b” – 158 „a” .
  11. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym KSM-u i Akcji Katolickiej. W Rzeszowie uroczysta Msza Święta w katedrze pod przewodnictwem Ks. Biskupa o godz. 12.00.